Zamknij

Kolarski peleton w piątek zawita do Bielska-Białej

10:48, 10.08.2021 | materiał prasowy - Starostwo Powiatowe
Skomentuj V etap Tour de Pologne z metą w Bielsku-Białej
REKLAMA

13 sierpnia zaplanowano V etap prestiżowego wyścigu, który rozpocznie się w Chochołowie, a zakończy w Bielsku-Białej. Meta, jak co roku w ostatnich latach usytuowana będzie na wysokości ZIAD-u na al. Armii Krajowej. Kolarze wjadą na teren powiatu bielskiego - do Porąbki od strony Andrychowa, przez Przegibek dotrą do Bielska-Białej.

W piątek peleton przejedzie przez żywy skansen ludowej architektury- Chochołów, malownicze góry, Beskid Andrychowski. To teren pofałdowany, z wieloma podjazdami. Widowiskowy finisz zaplanowano w Bielsku-Białej, gdzie kolarzy czekają trzy okrążenia. Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie PZU I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w gminie Andrychów. W sumie 173 km.

Start przewidziano na godz. 14:30, w Porąbce kolarze spodziewani są ok. 17:00. Wcześniej kierowcy napotkają na utrudnienia, drogi będą zamykane.

Mapa przejazdu V etapu Tour de Pologne 2021

Do Bielska-Białej kolarze przyjadą od strony Przegibka, a następnie ulicą Górską skąd skręcą w prawo w ul. Żywiecką i ulicami - ks. Stojałowskiego, Wzgórze, Orkana, Waryńskiego, Sobieskiego, Konopnickiej dotrą do Hulanki.

Z Hulanki pojadą na pętlę wyznaczoną alejami gen. Andersa i Armii Krajowej oraz ulicami Karbową i Kolistą, by znów znaleźć się na al. gen Andersa. Taką pętlę wykonają trzykrotnie i zakończą wyścig na mecie na wysokości ZIAD.

W godz. 7.30-22.00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na odcinku al. Armii Krajowej od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Gościnną do ronda na skrzyżowaniu z ul. Karbową. Natomiast ulice Gościnna, Karbowa, Kolista - od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej - będą zamknięte dla ruchu pojazdów w godz. 14.00-19.00.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu kolarzy nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na bezpieczeństwo uczestników Tour de Pologne.

[ZT]1276[/ZT]

(materiał prasowy - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%