Ponad 4 tysiące laptopów, laptopów przeglądarkowych i tabletów trafi do szkół w Bielsko-Biała w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Sprzęt, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, ma posłużyć wyrównaniu poziomu wyposażenia placówek oświatowych w nowoczesne, przenośne urządzenia multimedialne.
Zgodnie z warunkami umowy podpisanej w październiku 2025 roku pomiędzy Ministrem Cyfryzacji a miastem Bielsko-Biała, szkoły otrzymają łącznie 4154 urządzenia. Przekazanie sprzętu ma charakter nieodpłatny.
W ramach dostawy do placówek trafi:
Sprzęt zostanie przekazany do kilkudziesięciu szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych i specjalnych na terenie miasta. Wśród nich znajdują się m.in. Szkoły Podstawowe nr 1, 18, 23, 30 i 39, licea ogólnokształcące (I, II, III, V, VI, VII, VIII i IX), a także zespoły szkół technicznych, ekonomicznych, gastronomicznych, medycznych oraz placówki specjalne i integracyjne.
Dostawa realizowana jest w ramach zadania Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, pn. Wdrażanie inwestycji C2.1.2 – Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne. Projekt obejmuje inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych określonych wskaźnikiem C15G – nowe komputery przenośne do dyspozycji uczniów.
Program realizują Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez zapewnienie równego dostępu do narzędzi cyfrowych.
Zadanie finansowane jest ze środków Unia Europejska. Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich beneficjentów w skali kraju wynosi 1,41 mld zł.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Ja nie rozumiem po co aż tyle przystanków w szczególności poza południem Polski
Janek
17:31, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Bardzo fajnie .Jednak dobrze by było gdyby z Bielska wyruszył o 1.00 w nocy a powrót 12-13 z Ustki
Klo
13:09, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Ogarnijcie się ludzie nic Wam nie pasuje masakra 🤦😤
Ktoś
12:53, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Żeby w pełni skorzystać z wyjazdu powinno się dotrzeć nad wybrzeże około 8 mej rano. Natomiast wyjazd z wybrzeża powinien być pod wieczór lub około 24 tej.
Zyga
11:44, 2026-06-28