Zamknij
REKLAMA

Filmowcy pokochali Bielsko-Białą. Już w lipcu zdjęcia do wojennego serialu

18:27, 10.06.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Kadr w filmu Wojenne dziewczyny
REKLAMA

Do 18 czerwca w Bielsku-Białej potrwają jeszcze zdjęcia do filmu "Zakopiańscy dżentelmeni" a już do przyjazdu przygotowuje się kolejna ekipa filmowców. W lipcu kręcone będą ujęcia do serialu Wojenne dziewczyny.

Zdjęcia do serialu realizowane są w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Milanówku, Łęczycy, Piasecznie i Żyrardowie. Do grupy miast, w których produkowana była dotychczas seria, dołącza nasze miasto. Zdjęcia do części piątego sezonu serialu rozpoczną się w Bielsku-Białej na początku lipca i potrwają do połowy miesiąca. Piątą serię, składającą się z 13 odcinków, reżyseruje Filip Zylber. Twórcy filmu, zauroczeni naszym miastem, wybrali Bielsko-Białą ze względu na jego starą, historyczną zabudowę i walory architektoniczne. Miasto wspiera organizatorów logistycznie

- informuje zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Anna Zgierska.

Wojenne dziewczyny to wojenny serial obyczajowy, w reżyserii Michała Rogalskiego. Na antenie TVP 1 po raz pierwszy został zaprezentowany 5 marca 2017 r. O zainteresowaniu nim świadczy fakt, że pierwsze trzy odcinki serialu obejrzało 3,01 mln widzów. Serial trafił już na Netftix, czyli na najpopularniejszą na świecie platformę streamingową VOD. Można tam obejrzeć pierwsze trzy sezony serialu.

Serial jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Bohaterki (Irena Irka Szczęsna, Marysia Joachim i Ewa Fronczak) są bardzo różne, łączą je jednak wojenne losy: biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%