Obecny okres wiosenny i letni, to czas pylenia roślin, co powoduje alergiczny nieżyt nosa oraz spojówek. Typowe objawy to kichanie, uczucie zatkanego nosa, wydzielina z nosa, świąd nosa, oczu, a czasami także podniebienia, zapalenie spojówek, łzawienie, uczucie pieczenia oczu, przekrwienie spojówek oraz wydzielina w worku spojówkowym. Choroby alergiczne można skutecznie leczyć, ale aby to zrobić, należy najpierw zdiagnozować problem.
Badanie na obecność alergii można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym jest punktowy test skórny, ale ta metoda jest zarezerwowana dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Drugą metodą jest badanie krwi, które można przeprowadzić u dzieci w każdym wieku, a także u dorosłych.
W Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Szpitala Pediatrycznego badanie to jest bezpłatne dla pacjentów, którzy zostali skierowani przez placówkę opieki zdrowotnej, z którą szpital ma podpisaną odpowiednią umowę. Dla pozostałych pacjentów badanie jest odpłatne, ale nie wymaga skierowania od lekarza ani wcześniejszego umówienia wizyty. Dzieciom do czwartego roku życia krew do badania pobierana jest w poniedziałki, środy i piątki, a pacjentom starszym - we wszystkie dni robocze od 7:30 do 10:00.
Monika Piwowarska z Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Szpitala Pediatrycznego podkreśla, że badanie to pozwala na sprawdzenie, czy dziecko jest uczulone na alergeny roślinne, takie jak pyłki drzew i traw, a także na alergeny spożywcze, np. mleko, jajka, orzechy, owoce, oraz zwierzęce, np. kota, psa czy konia. Dzięki temu można unikać substancji, które powodują reakcję alergiczną oraz stosować odpowiednią dietę.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz