Zamknij

Jutro w Bielsku-Białej właściciele samochodów mogą jeździć liniami MZK bez biletu

12.57, 21.09.2022 materiał prasowy
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 22 września w Bielsku-Białej jeździmy bez biletu. Z okazji tej mogą jedynie skorzystać właściciele samochodów, którzy w ten dzień zrezygnują z jazdy własnymi czterema kółkami. Zamiast biletu muszą mieć przy sobie dowód rejestracyjny z ważnymi badaniami technicznymi. 

W dniu 22 września 2022 r. (czwartek), czyli w Europejski Dzień bez Samochodu, będący zakończeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na wszystkich liniach komunikacyjnych, obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o. o. będzie można podróżować bez biletu za okazaniem w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem z ważnym badaniem technicznym (również za pomocą modułu mPojazd w aplikacji mObywatel), wraz z dowodem tożsamości .

Bielsko-Biała po raz jedenasty włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich. ETZT jest kampanią zainicjowaną przez Komisję Europejską i odbywającą się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego. Tegoroczny temat kampanii ETZT to „Lepsze połączenia”. Został on wybrany, aby zastanowić się nad pragnieniem osób w całej Europie, aby połączyć się ze sobą – po okresie izolacji, restrykcji i ograniczeń. Teraz ludzie mogą ponownie się łączyć, spotykać się w miastach i pozostawać w kontakcie z innymi za pośrednictwem transportu publicznego.

 

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KierowcaKierowca

0 0

Już widzę te tłumy kierowców porzucających swoje samochody aby odwieźć rano dzieciaki do szkoły....👎 20:49, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%