W marcu Janosik powraca na scenę – nie jako pomnikowy heros, lecz bohater z krwi i kości, przefiltrowany przez współczesną wrażliwość. Paweł Szumski i Ziemowit Szczerek biorą na warsztat jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich legend i podają ją w formie pełnej energii, muzyki i komediowego polotu. To reinterpretacja mitu o wolności, sile i buntowniczym spiritus movens, który od pokoleń fascynuje zarówno twórców, jak i publiczność.
Spektakl zapowiada się jako efektowne, rozśpiewane widowisko, które z humorem, ale i błyskotliwą ironią przygląda się temu, jak opowiadamy sobie o bohaterach – i czego dziś tak naprawdę od nich oczekujemy. Premiera 28 marca 2026.
| Zobacz pełny program Polskiej Stolicy Kultury 2026 |
[ZT]22530[/ZT]
Czytaj także:
Polska Stolica Kultury - marzec 2026Wydarzenia w ramach Polskiej Stolicy Kultury w Bielsku-Białej w marcu 2026
2026-01-10
Polska Stolica Kultury 2026: wydarzenia w marcu w Bielsku-Białej
2026-01-01
17. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych
2026-01-01
XXXII Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka
2026-01-01
II Europejski Kongres Młodzieży od 23 do 27 marca 2026
2026-01-01
Echa miasta. Światowy Dzień Poezji – Benefis Mirosława Bochenka
2026-01-01
Bielska Zadymka Jazzowa od 16 do 22 marca 2026
2026-01-01
Artefakty. 2. Wystawa prac nauczycieli sztuki średnich szkół plastycznych
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bielsko i Biała niczym kochankowie...
Dlaczego nie został ustanowiony konkurs na pomnik? Może projekt o większej wartości artystycznej miałby szansę być zrealizowany a nie "po kolesiostwu", plus wizualnie kiepsko.
Zaniepokojona
22:20, 2026-02-08
Bielsko-Biała: klient „przemetkował” elektronarzędzia
Bracia zawsze są puszczani wolno, gdyby był Polakiem siedziałby od razu.
Bb
04:38, 2026-02-05
Bielsko-Biała po raz kolejny zagrało z WOŚP
Przyjechałem do Bielska za chłopakami z Guitar experience! Co za impreza! Co za dźwięki! chłopaki są niesamowici aż się przypominają lata młodzieńcze i chce się za nimi jeździć. Zagrali moim rodzinnym Raciborzu i cieszę się, że mogłem znów posłuchać ich wspaniałych wykonań... Gratuluję pozostałym wykonawcom choć nie umniejszając - Tomek byliście chyba gwiazdą tego wieczoru! Pozdrawiam!!!!
Radomir
09:56, 2026-02-02
Polska Stolica Kultury 2026: wydarzenia w lutym
To logo jest słabe. Bardzo.
Adam Borkowski - gra
23:55, 2026-02-01