Zamknij

Wieczór Teatru Tańca „Spe/acer” w Bielskim Centrum Kultury

12:37, 31.03.2025 Aktualizacja: 12:40, 31.03.2025 ok. 2 min. czytania
Skomentuj Wieczór Teatru Tańca „Spe/acer” w Bielskim Centrum Kultury / fot. BCK Wieczór Teatru Tańca „Spe/acer” w Bielskim Centrum Kultury / fot. BCK

Już w środę, 2 kwietnia 2025 roku, o godz. 18:00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się niezwykły „Wieczór Teatru Tańca Spe/acer” – nowy cykl wydarzeń poświęconych tańcowi współczesnemu i teatrowi tańca. Organizatorzy zapowiadają sporo artystycznych emocji oraz wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci widzów.

Głównym punktem programu będzie premiera spektaklu „Spe. Ostatnia nadzieja” inspirowanego futurystyczną, ekologiczną powieścią Moniki Kamińskiej „Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach.” Opowiada ona o życiu ludzi w świecie dotkniętym Wielkim Załamaniem, gdzie niezbędne jest korzystanie z tuneli i kombinezonów ochronnych, a poszukiwanie ratunku i lepszej przyszłości prowadzi do nieoczekiwanych odkryć. – „Spektakl porusza temat wartości, jakimi kierujemy się w życiu, oraz podejmuje wątek ekologii. Chcemy w ten sposób zaprosić publiczność do refleksji nad tym, co jest dla nas najważniejsze” – wyjaśnia Martyna Hickiewicz, kierowniczka Zespołu Tanecznego „Synergia”.

Plakat organizatora
Plakat organizatora

Wieczór rozpocznie się projekcją filmu choreograficznego „HU-MAN” autorstwa Martyny Hickiewicz-Kurek (realizacja: Adrian Pytlik). To poruszająca opowieść z pogranicza tańca i performansu, ukazująca człowieka w nieustannej gonitwie za czasem. Publiczność zobaczy także nagrodzoną etiudę „Zapożyczenia” w wykonaniu Projektu S, laureata I miejsca na Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Pląsy Dramy” w Pyskowicach.

Zespół Taneczny „Synergia”, działający przy Bielskim Centrum Kultury, od dwóch lat skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 20 lat. Regularnie uczestniczy w warsztatach i obozach tanecznych, poszerzając swój repertuar o nowe techniki i style. Grupa została przyjęta do ogólnopolskiej akcji „tańczMY”, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, której celem jest promowanie tańca w całej Polsce i łączenie środowisk tanecznych.

Nazwa cyklu – „Spe/acer” – nawiązuje do planety „Spa” z przedstawianego spektaklu oraz słowa „space”, czyli przestrzeni. To właśnie przestrzeń dla młodych tancerzy i tancerek, którzy poprzez taniec chcą dzielić się z widzami emocjami oraz przemyśleniami.

Zapraszamy do Bielskiego Centrum Kultury na ten wyjątkowy wieczór pełen tańca, pasji i inspirujących historii. Będzie to nie tylko doskonała okazja, by przekonać się o różnorodności teatru tańca, lecz także szansa na głębszą refleksję nad kondycją naszej planety i nad tym, co naprawdę jest w życiu istotne.

(A.R / nadesłane / BCK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%