Zamknij

Zabawy, konkursy i książki: Dni Bielska-Białej w Galerii Sfera

14:24, 22.08.2024 Aktualizacja: 14:43, 22.08.2024
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto miasta – Dni Bielska-Białej. Przełom sierpnia i września to czas, kiedy mieszkańcy mogą uczestniczyć w licznych wydarzeniach przygotowanych wspólnie przez Urząd Miejski i instytucje kultury. Tematem tegorocznej edycji stało się Miasto Splotów, czyli „kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów”. Jednym z najważniejszych węzłów jest Książnica Beskidzka – znana nie tylko z bogatego księgozbioru, ale również z szerokiej oferty kulturalno-edukacyjnej – która zaprasza na warsztaty do Galerii Sfera (30 sierpnia).

W tym roku świętowanie Dni Bielska-Białej rozpocznie się w piątek 30 sierpnia, a zakończy w niedzielę 1 września. Nie zabraknie gier, warsztatów i koncertów. Już pierwszego dnia obchodów o 10.00 wystartuje spod Ratusza Parada Splotów, by przejść na plac Bolka i Lolka. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału i przebrania się w dowolny strój, w którym warto pokazać się w Europie, ponieważ miasto walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

W ramach współpracy Książnicy Beskidzkiej z Galerią Sfera również od 10.00 (30 sierpnia) w głównym Foyer Galerii najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach, animacjach i konkursach. Każdy będzie miał okazję stworzyć własną przypinkę lub widokówkę z wizerunkiem Bielska-Białej oraz utkać swój gobelin.

Dostępne będą ponadto stanowiska reklamujące Filię Integracyjną, przeznaczoną między innymi dla dzieci w spektrum autyzmu. Zaprezentowane zostaną sprzęt i pomoce wykorzystywane w pracy z dziećmi w spektrum, odbędą się także warsztaty z tworzenia breloków i tatuaży.

Dla miłośników zabaw ruchowych przygotowano strefę animacji, a w niej – zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane czy sensoryczny plac zabaw. Nie zabraknie też Literackiego Koła Fortuny z atrakcyjnymi nagrodami. Warsztaty programowania Lego WeDo 2.0 i liczne niespodzianki będą czekać na uczestników do 17.00.

– Cieszymy się, że Galeria Sfera jako partner wydarzenia może być częścią Dni Bielska-Białej i aktywnie w nich uczestniczyć. Z Książnicą Beskidzką łączy nas pasja do książek i promowania czytelnictwa wśród mieszkańców, a przede wszystkim chęć do działania. Regularnie wraz z Fundacją Ekologiczną Arka organizujemy charytatywne kiermasze książek, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dążymy do tego, by Galeria była przestrzenią, w której bielszczanie mogą znaleźć wszystko, czego im potrzeba, a zarazem świetnie się bawić – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii Sfera.

– Książnica Beskidzka od lat angażuje się w promowanie czytelnictwa i rozwój kulturalny miasta. Dni Bielska-Białej to doskonała okazja, aby połączyć siły z Galerią Sfera, która podobnie jak my dba o potrzeby kulturalne i edukacyjne mieszkańców. Współpraca przy takich wydarzeniach umacnia więzi między lokalnymi instytucjami a społecznością, tworząc przestrzeń dla nowych, inspirujących inicjatyw. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w Galerii Sfera, gdzie na najmłodszych czeka wiele atrakcji, sprzyjających rozwojowi pasji i zainteresowań – podkreśla Łucja Ruchała, dyrektorka Książnicy Beskidzkiej.

Wymienione wydarzenia to tylko część propozycji dla bielszczan. Podczas Dni Bielska-Białej nie zabraknie także koncertów, licznych niespodzianek czy przestrzeni do odpoczynku i złapania równowagi. Warto zapoznać się z pełnym programem, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie: PROGRAM DNI BIELSKA-BIAŁEJ 2024

(A.R / materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%