Zwiedzający Zamek Książąt Sułkowskich będą mogli zapoznać się m.in. z wystawą, prezentującą w atrium dotychczasowe efekty badań archeologicznych i architektonicznych prowadzonych od kilku dziesięcioleci na terenie Bielska-Białej. Ekspozycji towarzyszy publikacja książkowa Odkrywanie miasta. Bielsko-Biała w świetle badań archeologicznych, którą można będzie nabyć w promocyjnej cenie. W Salonie Muzycznym odbędzie się prezentacja multimedialna związana z wydaną w tym roku książką Bielska Linia Książęcego Rodu Sułkowskich. Ostatni Sułkowscy na Bielskim Zamku – również promowaną.
18 maja 2024 (sobota), godz. 16.00–22.00 / wstęp 2 zł
18 maja zaprasza Galeria Bielska BWA i Willa Sixta. Bezpłatne zwiedzanie wystaw od godz. 15.00.
Od godz. 18.00 gra SPLOT SZTUK. Każdy uczestnik otrzyma kartę gry z zadaniami, które poprowadzą go przez aktualne wystawy w obu budynkach. Wydawanie kart gry potrwa do godz. 22.00.wstęp wolny, bez zapisów.
Od 18.00 do 20.00 GRA RZECZPOSPOLITA XS – wyjątkowa gra strategiczna, w przestrzeni wystawy Pokój (Galeria Bielska BWA). Każdy gracz otrzyma zestaw figurek, scenariusz, a także planszę do gry. Czas rozgrywki ok. pół godziny. Zapisy na grę RZECZPOSPOLITA XS do 16 maja pod adresem: [email protected]
18 maja o godz. 18.00 w kościele ewangelickim w Bielsku przy pl. Marcina Lutra 12 zaśpiewa Bielski Chór kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej. Przygotowana zostanie wystawa przedmiotów związanych z parafią i przez cały dzień będzie otwarty stary cmentarz przy ul. Frycza-Modrzewskiego.
W kościele ewangelickim w Białej przy ul. Stanisława Staszica 2 o godz. 20.00 zaplanowano koncert organowy ewangelickich pieśni, ok. 20.30 będzie wykład Piotra Keniga o rodzinie burmistrza Białej Rudolfa Seeligera, a dzięki jego rodzinie związku Białej z kilkoma obiektami w kosmosie. Po godz. 21.00 odbędzie się spacer z przewodnikiem do grobu burmistrza i po cmentarzu ewangelickim w Białej.
Warto także pamiętać, że 18 maja organizowana będzie po raz kolejny GIEŁDA STAROCI -od godziny 8.00 do 14.00
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz