Zamknij

Oddaj makulaturę - uratuj Pegaza i White Lady

10:59, 24.05.2021 Aktualizacja: 11:02, 24.05.2021
Skomentuj foto: Klub Gaja/Patryk Słotwiński White lady foto: Klub Gaja/Patryk Słotwiński White lady

Do 31 maja trwa zbiórka makulatury w galerii Auchan. Dochód ze sprzedaży tego surowca przeznaczony zostanie na ratowanie koni znajdujących się pod opiekę Stowarzyszenia Klub Gaja.

Przed hipermarketem przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421 stoi specjalnie oznakowany kontener, do którego można wrzucać makulaturę. Zbiórka "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" odbywa się już po raz piętnasty.

Dzięki zaangażowaniu się bielszczan i mieszkańców okolic oraz pracowników hipermarketu w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 21 ton makulatury. Pieniądze ze sprzedaży surowca Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej i dentystycznej uratowanych koni.

White Lady jest podopieczną Klubu Gaja od 10 lat. Obecnie ma 23 lata. Choruje na wrzody, nowotwór tarczycy, syndrom shiversa, astmę, ma problemy z sercem i jajnikami, cierpi na katalepsję oraz przebyła ochwat. Cały czas wymaga opieki i specjalistycznego leczenia. Natomiast Pegaz - pierwszy uratowany przez Klub Gaja koń jako źrebię miał trafić do rzeźni. Teraz jest 23-latkiem, cierpi na końską astmę oraz syndrom EOTRH przez co wymaga częstszych zabiegów dentystycznych. Z racji wieku ma też problemy z lędźwiami.

Przynosząc makulaturę pod Auchan, mieszkańcy mogą pomóc uratowanym koniom.

To już 15. akcja zbiórki makulatury, którą organizujemy wspólnie z hipermarketem Auchan i firmą Eko-Wtór Jakubiec, więc można powiedzieć, że mamy mały jubileusz. Bardzo cieszy, że akcja cały czas spotyka się z dużym pozytywnym odzewem i zaangażowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy niejednokrotnie zbierają makulaturę przez dłuższy czas, aby przekazać ją Klubowi Gaja i wesprzeć w ten sposób utrzymanie uratowanych przez nas koni

– mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Klub Gaja od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. W 1997 roku doprowadził do wprowadzenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt. Pod petycją za ustanowieniem zawartego w dokumencie prawa podpisało się 600 tysięcy osób. W 1999 roku klub jako pierwszy w Polsce rozpoczął kampanię związaną z transportem zwierząt na ubój, głównie koni. Dzięki mówieniu o tym temacie głośno, poprawiły się warunki transportu i liczba wywożonych zwierząt na rzeź spadła. Pod petycją popierającą zakaz transportu koni stowarzyszenie zebrało 500 tysięcy podpisów. Klub wspierał też europejską kampanię 8 hours dotyczącą czasu transportu zwierząt na ubój, która zakończyła się sukcesem. Ratował i wykupywał konie m.in. przeznaczone na rzeź.

foto: Klub Gaja/Patryk Słotwiński - Pegaz i White Lady

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom – numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do adopcji wirtualnej koni, która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych zwierząt.

Partnerami organizacji bielskiej akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

(źródło: Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%