Zamknij

Kiermasz książek i 12 psich historii w kalendarzu "Domdlapsa 2022"

14:20, 03.11.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Kalendarz charytatywny DOMDLAPSA 2022
REKLAMA

6 listopada w Galerii Sfera odbędzie się XXIII Charytatywny Kiermasz Książek "Książka wspiera bohatera" połączony z promocją kalendarza "Domdlapsa 2022".

Mamy mnóstwo praktycznie nowych książek, które otrzymaliśmy od uczestników akcji. To doskonały pomysł, aby kupić już prezent świąteczny. Cieszymy się także, że podczas kiermaszu będzie miał swoją premierę kalendarz DOMDLAPSA 2022. Będzie można go nabyć wraz z autografem jego autorek.

- informuje Wojciech Owczarz,  pomysłodawca akcji.

Serdecznie zapraszamy na inaugurację nowego "psiego" kalendarza autorstwagrupy wolontariuszy z bielskiego schroniska "Domdlapsa". Kalendarz będzie można nabyć już 6 listopada podczas Charytatywnego Kiermaszu Książek, a w godz.10.00 – 11.00 będzie można spotkać twórczynie kalendarza: Martę Lelek i Olę Orubę i otrzymać go z ich podpisem.

To 11 edycja, zestaw 12 psich portretów i szczęśliwie zakończonych historii, oraz fotograficzny przegląd żyjących jeszcze bohaterów poprzednich 10 edycji. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na pomoc medyczną,  psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów, oraz na propagowanie idei adopcji. Tym razem wśród sponsorów kalendarza zagościła Galeria Sfera! Wspólnie nie zmienimy całego świata, ale sprawimy, że świat zmieni się dla każdego uratowanego czworonoga! Nie kupuj, adoptuj!

Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Już można znaleźć książki za 1-2 złote.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tej specjalnej edycji, w której pomagamy dzieciom i pamiętamy o zwierzętach. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli przekazać dochód z wydarzenia dla domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska Białej oraz okolic i nadać drugie życie niepotrzebnym już książkom, które mogą ucieszyć inne osoby. Ponadto zachęcamy do zakupu wyjątkowego kalendarza, bohaterką naszego miesiąca jest Luna, perełka w stadzie, mamy nadzieję, że dzięki temu znajdzie nowy dom i wspaniałych właścicieli

– mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Thrillery, reportaże, romanse… Na kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukujecie dreszczyku emocji, silnych wzruszeń lub dużej dawki poczucia humoru. Niewykluczone, że uda znaleźć się również białe kruki, których na próżno szukać w księgarniach.

 

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich marzenia.

W akcji chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

 

Dotychczas środki zebrane podczas akcji realizowanej w formie zbiórki publicznej pozwoliły wesprzeć już 5 tysięcy 876 dzieci.

 

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na FB akcji.

 

Zbieramy cały czas! Nowe punkty!

 

Dla tych osób, które chciałyby nam przynieść swoje niepotrzebne książki dobra informacja. Najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, ale w naszym mieście i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których możecie to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki.

 

Zachęcamy do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie Państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na naszą akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci.

 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%