Skupy są bardzo popularne, choć wielu kierowcom kojarzą się ze sprzedażą auta po zaniżonej cenie. W rzeczywistości te stawki są często lepsze niż na rynku wtórnym, do tego nie traci się czasu na szukanie nabywców. Jakie są jeszcze zalety tego rozwiązania?
Bezpośrednia sprzedaż samochodu potrafi być bardzo uciążliwa. Nawet przy sporym zainteresowaniu pojazdem nie ma wcale gwarancji, że auto uda się szybko sprzedać, a rozmowy z potencjalnymi kupcami, podczas których ciągle powtarza się te same informacje, są męczące i zajmują zbyt wiele czasu. Skup aut w Bydgoszczy - https://kupimyauto.com/ jest więc idealną opcją dla osób, które liczą na szybką transakcję, bez tracenia czasu na rozmowy i negocjacje. Nie trzeba nawet jakoś specjalnie przygotowywać auta, bo skup nie kieruje się tymi samymi kryteriami co osoba prywatna – inaczej mówiąc, samochód nie musi dobrze wyglądać.
Dla bardzo wielu kierowców istotna jest nie tylko możliwie najwyższa cena, ale i szybka wypłata. Na motoryzacyjnym rynku wtórnym sprzedaż auta w ciągu kilku dni to rzadkość, w przypadku skupu to standard. Po wysłaniu oferty do skupu klient bardzo szybko otrzymuje ofertę z wyceną, i jeśli ją zaakceptuje, to od razu można przejść do podpisania umowy. Skup aut w Inowrocławiu: https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ płaci gotówką, a pieniądze kierowca otrzymuje w dniu sfinalizowania transakcji.
Na sprzedaż kierowcy mają nie tylko auta w dobrym stanie, ale też samochody bardzo stare, awaryjne, po wypadku, poleasingowe. Nie ma na nie zbyt wielkiego zainteresowania, a trochę szkoda oddać wrak na złom za darmo – sprzedaż do skupu pozwoli odzyskać choć kilkaset złotych.
Polisa OC nie należy do kierowcy, tylko jest przypisana do danego pojazdu, zatem w momencie sprzedaży samochodu OC przechodzi na nowego właściciela. Może się on tego prawa zrzec, ale nie jest to standard, chyba że oddaje się auto właśnie do skupu. Zdecydowana większość skupów rezygnuje z polisy, co daje kierowcy prawo ubiegania się o zwrot niewykorzystanej części. Składka jest wypłacana za cały okres, jaki pozostał od momentu sprzedaży auta do dnia zakończenia ważności polisy.
Starego czy rozbitego samochodu nie można tak po prostu porzucić. Auta, które mają zostać wycofane z użytku, trzeba zutylizować zgodnie z przepisami – mogą to robić wyłącznie licencjonowane stacje demontażu pojazdów. Sprzedaż do skupu rozwiązuje ten problem. Kierowca otrzymuje zaświadczenie o sprzedaży samochodu lub jego zezłomowaniu, i zostaje już tylko zgłoszenie tego faktu w wydziale komunikacji.
Skup, do którego chcemy oddać auto, powinien działać legalnie. Konieczne jest także sporządzenie umowy, co potwierdzi, że kierowca przestał być właścicielem danego pojazdu. W umowie muszą się znaleźć prawdziwe dane, tak aby uniknąć w przyszłości kłopotów z prawem, nie powinno się też podpisywać jakichkolwiek dokumentów w ciemno. Nie zaszkodzi również sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się dana placówka.