Zamknij
REKLAMA

Łańcuch bezpieczeństwa na ulicy Piastowskiej. Hasła mają przemówić do wyobraźni kierowców

08.19, 22.09.2022 Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj ROADPOL SAFETY DAYS – ŻYJ I RATUJ ŻYCIE NA BIELSKICH DROGACH
REKLAMA

W dniu 21 września 2022 roku w Bielsku-Białej odbyła się akcja Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej pn. ROAD POL SAFETY DAYS (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W akcję aktywnie włączyli się mundurowi z bielskiej komendy oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy utworzyli łańcuch bezpieczeństwa wzdłuż ulicy Piastowskiej.

21 września br., policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej prowadzą działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na ulicę miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego wyjechało więcej niż zwykle policyjnych patroli, nie tylko z drogówki, ale także wszystkich komisariatów.

Założenie jest jedno: Policjanci starają się, aby dzisiejszego dnia nie doszło do żadnego wypadku. ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) to nie tylko wzmożona kontrola ruchu drogowego.

Na ulicach Bielska-Białej policjanci z drogówki i uczniowie bielskiej „samochodówki” przy wsparciu mediów prowadzili niecodzienną akcję profilaktyczną. Razem z dyrekcją, pedagogami i młodzieżą kontrolowali kierowców w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Piastowskiej. Ponadto uczniowie utworzyli łańcuch bezpieczeństwa, przez co pragnęli pokazać, że nie ma społecznego przyzwolenia na łamanie przepisów drogowych.

ROADPOL SAFETY DAYS – ŻYJ I RATUJ ŻYCIE NA BIELSKICH DROGACH

Stróże prawa z drogówki po zatrzymaniu do kontroli drogowej wyjaśniali jak ważna jest jazda zgodna z przepisami, z zachowaniem zasad ostrożności i kultury oraz stosowanie się do przepisów drogowych dotyczących bezpieczeństwa pieszych. Przypominali, że mają obowiązek zmniejszyć prędkość przed przejściem dla pieszych. Każdy kontrolowany kierowca otrzymał ulotkę przypominającą o prawidłowym zachowaniu się w rejonie przejść dla pieszych.

Niestety tegoroczne statystyki zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego nie są optymistyczne. W 13 wypadkach z udziałem pieszych zaistniałych od początku roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, aż trzy osoby poniosły śmierć, a 10 zostało ciężko rannych. Prawie połowa z tych zdarzeń zaistniała na przejściu dla pieszych.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie zależy jednak tylko od policjantów i prowadzonych przez nich wszechstronnych akcji. To przede wszystkim zadanie dla kierowców i pieszych, którzy muszą zrozumieć, że przez ich nieostrożne, często nieodpowiedzialne i nieprzepisowe zachowanie na drodze mogą zginąć oni sami lub ktoś inny.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%