Zamknij
20:10, 23.06.2021

23 czerwca na bielskiej Starówce dokonano oficjalnego otwarcia 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej - Lotos Jazz Festiwal. Okoliczności towarzyszące otwarciu tegorocznego festiwalu były nietypowe - plecenie sobótkowych wianków i góralska muzyka. Ale też i sama 23 Zadymka nie należy do typowych. Już sama data jej rozpoczęcia odbiega od tradycyjnej już pory zimowo-wiosennej. Podobnie rzecz się ma z samą nową formułą wydarzenia - Zadymka z zamkniętych pomieszczeń wyszła na ulice i place Bielska-Białej.

Otwarcia Zadymki dokonali zgodnym chórem trzech panowie: Jerzy Batycki - dyrektor festiwalu, Jarosław Klimaszewski - prezydent miasta Bielsko-Biała i Tadeusz Szkudlarski - prezes Lotos Czechowice.

Pierwszy dzień festiwalu na Starym Rynku to, oprócz konkursu wianków, koncert w ramach projektu Rondo Jazzu, w którym wystąpił zespół młodych muzyków z Bielska-Białej - Jazz Forum Talents.

Godziny wieczorne to dwa duże koncerty: „Nocy Świętojańska” i zespół Dagadana oraz występ zespołu Voo Voo, mający uświetnić 35 lecie kultowej grupy, a wszystko to w specjalnie na tę okazję wybudowanej hali namiotowej pod Dębowcem.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz