Zamknij
10:49, 07.03.2022

6 marca w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbył się niezwykły koncert pod hasłem "GraMy doBBro dla Ukrainy", w którym wzięło udział 130 lokalnych artystów. Na scenie pojawili się także goście z Ukrainy, którzy od lat mieszkają w naszym kraju. Szczególne owacje na stojąco zebrał Nazar Tatsyshyn, członek zespołu Leon Voci ze Lwowa, który kilka razy gościł w naszym mieście.

Wszyscy występujący wokaliści i zespoły zagrali w tym dniu bezpłatnie. Podczas koncertu w foyer Bielskiego Centrum Kultury organizowana była zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy. Zebrano ponad 17 tysięcy złotych, które przekazane zostaną na rzecz Ośrodka Integracji Obcokrajowców myBB. Zgromadzone wyprawki szkolne, pidżamy i pantofle przezkazane zostaną przebywającym w Bielsku-Białej uchodźcom.

Gospodarzem wieczoru był Piotr Skucha. Wydarzeniu patronował Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski, który podziękował wszystkim artystom, osobom zaangażowanym w organizację koncertu, a także mieszkańcom Bielska-Białej za ich postawę i zaangażowanie w pomoc ukraińskim uchodźcom.

Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich artystów i solistkę Iwonę Loranc piosenki Kory "Czekam na wiatr" .

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz