Festiwal miał swoją premierę 9 października, w dniu urodzin tej wybitnej poetki i autorki tekstów. Uczestnicy zaprezentowali zarówno znane, jak i mniej popularne utwory Osieckiej w formie mówionej, co nadało im zupełnie nowe znaczenia i wymiary. Wśród interpretacji można było zobaczyć między innymi humorystyczną inscenizację tekstu „Gonić króliczka” oraz przejmujący spektakl lalkowy „Przekroczenie Piaśnicy”, który zdobył główną nagrodę festiwalu. Widzowie usłyszeli także „Małgośkę” w języku czeskim, co nadało znanej piosence zupełnie inny kontekst.
Zaskakujące interpretacje utworów takich jak „Oczy tej małej”, „Kiedy mnie już nie będzie” czy „Jeżeli gdzieś jest niebo” spotkały się z uznaniem jury, które nagrodziło najlepsze prezentacje licznymi nagrodami specjalnymi, doceniając różnorodność artystyczną i pomysłowość wykonawców.
Wszystkie wyróżnione prezentacje będą dostępne do obejrzenia podczas pokazu laureatów 12 listopada o godz. 19:00. Wydarzenie odbędzie się w Bielskiej Szkole Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej, przy ulicy 11 Listopada 46a. To niepowtarzalna okazja, aby ponownie zobaczyć interpretacje utworów, które zyskały nowy wymiar i znaczenie.
Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję festiwalu na przyszły rok. Wtedy motywem przewodnim będzie twórczość Marka Grechuty – wielkiego polskiego poety i kompozytora. Przewiduje się wysoką pulę nagród oraz nowe, unikatowe podejście do tekstów Grechuty.
Pokaz Laureatów „Ludzkie gadanie 2024”
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz