Zamknij

133 wieczór na Bielskiej Scenie Kabaretowej. Ostatnie spotkanie w starym roku

09:00, 12.12.2023 Agata Rucińska Aktualizacja: 09:01, 12.12.2023
Skomentuj Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia
reo

11 grudnia Bielska Scena Kabaretowa gościła wyjątkowe postacie polskiego świata kultury. Autorzy nowej książki "7 Życzeń" zaprezentowali nie tylko swoje spojrzenie na współczesność, ale także zapewnili sporą dawkę śmiechu i satyry. Wieczór z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim dostarczył widzom nie tylko pozytywnej energii, ale i garść mądrych refleksji.

Gospodarz wydarzenia Piotr Skucha na ostatni w tym roku wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej zaprosił radiowo-telewizyjny duet Katarzynę Kasię i Grzegorza Markowskiego, który wspólnie prowadzi program "Szkło kontaktowe" i audycję w Radiu Nowy Świat.

Tym razem wystąpili w roli autorów książki "7 życzeń". Spotkanie było o tyle wyjątkowe, że zbiegło się w czasie z ważnymi wydarzeniami na polskiej arenie politycznej. Zmiana rządu, jaka dokonała się 11 grudnia nie mogła więc przejść bez echa także na scenie bielskiego teatru. Goście przygotowali z tej okazji krótkie multimedialne "pożegnanie" z czterema dotychczasowymi ministrami, opatrując fragmenty ich wystąpień satyrycznymi komentarzami.

Satyryczne pożegnanie z odchodzącymi ministrami

Drugą część spotkania wypełniła rozmowa o książce "7 życzeń", Autorzy publikacji, którzy od ośmiu lat obserwują polską rzeczywistość postanowili zapytać samych siebie: Czego nam dzisiaj najbardziej brakuje? Czego pragniemy dla siebie i dla Polski? Tak narodziła się lista siedmiu życzeń: odwagi, przyszłości, niepodległości, śmiechu, spokoju, bogactwa i szacunku.

Książka 7 życzeń

Książka jest owocem rozmów z wybitnymi postaciami, które z bliska znają każdy z tych obszarów. Agnieszka Holland podzieliła się refleksjami na temat odwagi, Szymon Malinowski rzucił światło na przyszłość, a Jarosław Kuisz dzielił się spojrzeniem na niepodległość. Dorota Masłowska opowiadała o śmiechu, Andrzej Leder o spokoju, Joanna Tyrowicz o bogactwie, a Jurek Owsiak podzielił się myślami na temat szacunku.

"Chcieliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy znają temat od podszewki. Bo tylko rozmowa z ekspertami może rzucić światło na to, jak zrealizować te życzenia" - powiedzieli autorzy. 

Spotkanie z autorami przeprowadził prof. Krzysztof Płatek, dawny nauczyciel języka polskiego Grzegorza Markowskiego, który przypomnijmy, jest rodowitym bielszczaninem. Był także czas dla widzów, którzy mieli okazję zadawać pytania bezpośrednio autorom. 

prof. Krzysztof Płatek, Katarzyna Kasi i Grzegorz Markowski

Wieczór na Bielskiej Scenie Kabaretowej nie byłby kompletny bez niespodzianek i lokalnych akcentów. Na scenie teatru pojawił się z muzycznym przerywnikiem chór "Tony dobroci", który zaśpiewał kilka dawnych kabaretowych szlagierów a capella. Grupa młodych artystów to uczniowie i studenci szkół muzycznych z Bielska-Białej i Katowic. Bielszczanie będą mogli zobaczyć ich występ już 10 stycznia 2024 podczas koncertu charytatywnego w Bielskim Centrum Kultury im. M. Koterbskiej.

Chór Tony dobroci zaśpiewał a capella

W tym roku żegnamy się więc z Bielską Sceną Kabaretową. Kolejne spotkania zapowiedziano na styczeń i luty. Kto będzie gościł u Piotra Skuchy, pozostaje jak na razie tajemnicą.

(Agata Rucińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%