Zamknij

Dokument „Śmierć wyspy. Bielitz-Bialaer Sprachinsel” w Vodylli już od 7 sierpnia

08:21, 07.08.2023 BR / materiał prasowy Aktualizacja: 09:29, 07.08.2023
Skomentuj Kadr z flmu Kadr z flmu

Dokument „Śmierć wyspy. Bielitz-Bialaer Sprachinsel” w Vodylli (wideo). W poniedziałek, 7 sierpnia w Vodylii odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Śmierć wyspy. Bielitz-Bialaer Sprachinsel”. - Dokumentu o moim mieście Bielsko-Biała nie mogło zabraknąć na Vodylla.pl - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Przemysław Petryszyn, szef RDF Entertainment.

  • Vodylla – nowy serwis streamingowy dostępny w Polsce od 8 maja, przeznaczony głównie dla fanów filmów dokumentalnych. Miesięczny dostęp do treści umieszczonych na platformie kosztuje 19,90 złotych. 

Film dokumentalny o zawiłych losach dawnych mieszkańców Bielska i Białej wzbudził ogromne zainteresowanie. Film zapełnił sale kina Helios na kilka tygodni. 7 sierpnia trafi do biblioteki platformy streamingowej Vodylla należącej do RDF Entertainment, która ma swoją siedzibę w Bielsku-Białej.

Przemysław Petryszyn, szef RDF Entertainment, jest mieszkańcem Bielska-Białej i zauważył, że film dokumentalny o jego mieście jest niezbędny na platformie Vodylla.pl. Uważa, że historia opowiedziana w "Śmierci wyspy" może zainteresować widzów z miast o podobnej historii, jak Wrocław czy Opole, ale także z zupełnie innych miejsc, jak Warszawa. RDF Entertainment chętnie współpracuje z twórcami filmów dokumentalnych z różnych regionów Polski, które pasują do podobnego charakteru co "Śmierć wyspy", aby wzbogacić ofertę filmów dokumentalnych od światowych dystrybutorów na platformie Vodylla.pl.

Oficjalny zwiastun filmu:

Twórcami filmu są: Krzysztof Bożek, Przemysław Gazda, Ewa Furtak, Dawid Ślizak, Paweł Maciążek i Tomasz Słabaszewski. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Dariusz Tomalak. Prace nad dokumentem „Śmierć wyspy. Bielitz-bialaer Sprachinsel”. Prace nad filmem trwały 10 lat.

W filmie dokumentalnym "Śmierć wyspy. Bielitz-bialaer Sprachinsel" pojawiają się postaci takie jak Konrad Korzeniowski, Stanisław Noworyta, Gabriela Haratyk, Michał Kraszkiewicz, Janina Goldman, Anna Schliete, Erwin Ścieszka, Walhter Kahlstner, Inka Deutch, Georg Jenkner i Peter Baucher. Ich wspomnienia, różnorodne doświadczenia i perspektywy są wzbogacane o archiwalne zdjęcia i filmy, a także komentarze bielskich historyków Jacka Proszyka i Jacka Kachela.

 

(BR / materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%