Portal WaszaEdukacja.pl opublikował Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych 2026. W zestawieniu obejmującym ponad dziewięć tysięcy placówek z całego kraju najwyżej ocenioną szkołą w Bielsku-Białej została Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner. W rankingu sklasyfikowano również inne bielskie placówki, które znalazły się w czołówce lokalnego zestawienia.
Ranking przygotowany przez portal WaszaEdukacja.pl obejmuje szkoły podstawowe funkcjonujące w całej Polsce – zarówno publiczne, jak i niepubliczne. W tegorocznej edycji przeanalizowano statystycznie 9032 placówki.
Zestawienie ma umożliwić uczniom oraz rodzicom porównanie szkół na podstawie mierzalnych wskaźników edukacyjnych. W analizie uwzględniono przede wszystkim wyniki egzaminu ósmoklasisty z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Ten element stanowił 84 proc. końcowej oceny.
Pozostałe 16 proc. punktacji dotyczyło osiągnięć uczniów w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
W rankingu znalazło się 39 szkół podstawowych działających na terenie Bielska-Białej, które spełniły wymagania regulaminowe zestawienia. Najwyżej sklasyfikowaną placówką w mieście została Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner, która zdobyła 74,783 punktu i zajęła 61. miejsce w skali całego kraju.
Drugą pozycję wśród bielskich szkół zajęła Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Primary Steps. Placówka uzyskała 72,159 punktu i została sklasyfikowana na 135. miejscu w Polsce.
Na trzeciej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa Skała. W ogólnopolskim zestawieniu szkoła uplasowała się na 137. miejscu, zdobywając 72,047 punktu.
Twórcy rankingu podkreślają, że podstawą zestawienia są dane statystyczne dotyczące wyników uczniów oraz ich osiągnięć w konkursach i olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim.
„Ranking pozwala porównać szkoły podstawowe na podstawie obiektywnych wskaźników edukacyjnych, takich jak wyniki egzaminów zewnętrznych oraz sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych” – informują organizatorzy zestawienia z portalu WaszaEdukacja.pl.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Ja nie rozumiem po co aż tyle przystanków w szczególności poza południem Polski
Janek
17:31, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Bardzo fajnie .Jednak dobrze by było gdyby z Bielska wyruszył o 1.00 w nocy a powrót 12-13 z Ustki
Klo
13:09, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Ogarnijcie się ludzie nic Wam nie pasuje masakra 🤦😤
Ktoś
12:53, 2026-06-28
Dzisiaj startuje Pendolino do Ustki
Żeby w pełni skorzystać z wyjazdu powinno się dotrzeć nad wybrzeże około 8 mej rano. Natomiast wyjazd z wybrzeża powinien być pod wieczór lub około 24 tej.
Zyga
11:44, 2026-06-28