Agencja Rozwoju Regionalnego została jednym z sześciu partnerów projektu, pozostali to:
Dla turysty filmowego celem jest podróżowanie szlakiem bohaterów filmowych, w tym dotarcie do miejsc akcji ulubionych lub znanych filmów i seriali, doświadczenie ich atmosfery, zwiedzenie uwiecznionych w filmie obiektów oraz często wykonanie pamiątkowego zdjęcia, w miejscu kręcenia konkretnej sceny. Ten sposób spędzania wolnego czasu stanowi nieograniczone źródło podróżniczych inspiracji, a także wyjątkową okazję, by poznać szczegóły realizowanych produkcji filmowych, serialowych i telewizyjnych oraz miejsca, które były tłem ich akcji.
Plenery filmowe to zarówno rozpoznawalne, charakterystyczne miejsca znajdujące się na mapie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu pogranicza polsko-słowackiego, które dzięki działaniom zaplanowanym w projekcie będą sprzyjać rozwojowi turystyki filmowej i zrównoważonemu wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
- możemy przeczytać w pierwszym wydaniu newslettera opisującego projekt.
Działania zaplanowane w projekcie będą sprzyjać rozwojowi turystyki filmowej i wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu pogranicza polsko-słowackiego.
Na obszarze polsko-słowackiego pogranicza powstało ponad 1000 filmów. Odkąd filmowcy dostrzegli potencjał tego obszaru i zaczęły powstawać znane z ekranów kin filmy, turystyka filmowa rozwija się prężniej. Z początkiem roku 2021 zespół GreenFilmTourism rozpoczął badania nad potencjałem dziedzictwa filmowego polsko-słowackiego pogranicza objętego programem Interreg PL-SK. Wstępnie wytypowano 1012 filmów do dalszych prac. Dokonano wstępnego podziału na regiony i rodzaje powstałych produkcji filmowych.
W ramach projektu:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz