Zamknij

Z Holandii prosto na plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. 23 klony mają do przebycia 1200 kilometrów

19:20, 16.11.2022 Aktualizacja: 20:00, 16.11.2022
Skomentuj Drzewa z holenderskiej szkółki Van den Berk Nurseries wyruszyły do Bielska-Białej. To właśnie one posadzone zostaną na rewitalizowanym placu Wojska Polskiego. Drzewa z holenderskiej szkółki Van den Berk Nurseries wyruszyły do Bielska-Białej. To właśnie one posadzone zostaną na rewitalizowanym placu Wojska Polskiego.

Klony z holenderskiej szkółki Van den Berk Nurseries wyruszyły właśnie do Bielska-Białej. To właśnie one pojawią się już niebawem na rewitalizowanym placu Wojska Polskiego.

W holenderskiej szkółce Van den Berk Nurseries trwa właśnie załadunek pierwszych drzew przeznaczonych na Plac Wojska Polskiego. Transport wyrusza w stronę naszego miasta i już za kilka dni drzewa zobaczymy na docelowych miejscach - poinformował na portalu społecznościowym ogrodnik miejski Darek Gajny.

Klony, bo o tym gatunku jest mowa, przygotowywane były dla naszego miasta już od wiosny bieżącego roku. Teraz, gotowe do transportu, muszą przebyć jeszcze 1200 km. zanim będziemy mogli cieszyć się ich widokiem.

Szkółka Van den Berk Nurseries znana jest z tego, że specjalizuje się w drzewach od średnich do bardzo dużych rozmiarów. Ma swoich klientów w 35 krajach. Dostarczane przez nią drzewa wykorzystywane są m.in. w centrach miast, na terenach przemysłowych, w parkach rekreacyjnych oraz w prywatnych ogrodach.

Przypomnijmy - zgodnie z planem zagospodarowania nowego placu, mrozoodporne klony odmiany Autumn Blaze posadzone zostaną w dwóch szpalerach po 10 sztuk, rozmieszczonych wzdłuż wschodniej i zachodniej elewacji budynków. Dodatkowe 3 klony znajdą miejsce przy pawilonie DH Klimczok. Ogółem na terenie przebudowywanego placu ma pojawić się 68 drzew i innej pomniejszej roślinności.

Wizualizacja placu Wojska Polskiego

Jak zapewniał już wcześniej Darek Gajny, w trakcie realizacji inwestycji na placu Wojska Polskiego, przygotowano specjalny system nasadzeń drzew, który ma zapewnić im optymalne warunki wzrostu. Transportowane klony mają 7 metrów wysokości, a obwód ich pni wynosi 45 cm. Odmiana, która już niebawem pojawi się na placu dorasta do 12-5 metrów wysokości. Nie będzie więc konieczności przycinania koron drzew ze względu na nadmierny przyrost. 

Klony zarezerwowane dla Bielska-Białej

 

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%