Zamknij
REKLAMA

Robocza wizyta delegacji z Wolfsburga i rozmowy o sporcie

13.22, 07.11.2022 Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała Aktualizacja: 13.25, 07.11.2022
Skomentuj fot.organizator/ Delegacja z partnerskiego miasta Wolfsburg
REKLAMA

Z roboczą wizytą w Bielsku-Białej przebywała niedawno delegacja działaczy sportowych z partnerskiego miasta - Wolfsburga. Rozmawiano o organizowaniu wspólnych obozów treningowych dla dzieci i młodzieży. 

Gościli u nas prezes stowarzyszenia VfL Wolfsburg e.V. Stephan Ehlers, wiceprezes stowarzyszenia Matthias Richter oraz Uwe Günterberg – jeden z trenerów sekcji lekkoatletycznej. Stowarzyszenie VfL Wolfsburg e.V. to klub, który w ramach kontaktów miast partnerskich już ponad 20 lat współpracuje z lekkoatletycznym Klubem Sportowym Sprint Bielsko-Biała. Zawodnicy z Wolfsburga regularnie startują w bielskich imprezach sportowych, takich jak BeskidianAthletic i Bieg Fiata, natomiast nasi lekkoatleci wyjeżdżają do Wolfsburga na mityngi lekkoatletyczne i na maratony.

Celem wizyty były rozmowy z KS Sprint dotyczące pogłębienia i poszerzenia dotychczasowej współpracy.

Rozmawiano przede wszystkim o organizowaniu wspólnych obozów treningowych dla dzieci i młodzieży. Podczas pobytu nie zabrakło również wizyty u prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. Spotkanie było okazją do omówienia dotychczasowej współpracy, planów na najbliższą przyszłość, a także do podziękowania za pomoc w organizacji przyjazdu do Bielska-Białej drużyny VfL Wolfsburg Traditionsteam na jubileusz 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego Stal. 

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%