Zamknij
REKLAMA

Zanim pójdziemy do lasu po chrust... Jak zrobić to legalnie i zgodnie z prawem

10:59, 17.06.2022 | żródło: Nadleśnictwo Bielsko
Skomentuj W Nadleśnictwie Bielsko, podobnie jak i w całych Lasach Państwowych na terenie kraju, można własnoręcznie pozyskać drewno na opał na użytek własny. Nadleśnictwo wyjaśnia, jak zrobić to legalnie i zgodnie z przepisami.
REKLAMA

W Nadleśnictwie Bielsko, podobnie jak i w całych Lasach Państwowych na terenie kraju, można własnoręcznie pozyskać drewno na opał na użytek własny. Nadleśnictwo wyjaśnia, jak zrobić to legalnie i zgodnie z przepisami.

W Nadleśnictwie Bielsko jak w całych Lasach Państwowych istnieje możliwość własnoręcznego przygotowania sobie drewna na opał, na użytek własny osoby fizycznej. Praca ta polega na pozyskaniu i ułożeniu pozostałości drzewnych po pracach gospodarczych przeprowadzonych na zlecenie nadleśnictwa.

Zanim przystąpimy do gromadzenia chrusu, lub inaczej tzw. gałęziówki, należy zgłosić się do leśniczego odpowiedzialnego za teren, na którym chcemy podjąć takie działania. W przypadku Nadleśnictwa Bielsko do kontaktu możemy wykorzystać numery telefonów dostępne w zakładce Kontakty, zaś zasięg terytorialny leśnictw można odczytać na mapach Banku Danych o Lasach.

Jeżeli leśniczy będzie dysponował taką powierzchnią, wskaże ją i pouczy o ciążących na nas z tego tytułu obowiązkach. Po zgromadzeniu chrustu, przygotowane drewno należy zgłosić leśniczemu do odbiórki i wykupić za "symboliczną" opłatą. Dopiero wtedy możemy je legalnie wywieźć z lasu. Ceny drewna przygotowanego kosztem nabywcy znajdują się w ostatniej pozycji cennika sprzedaży detalicznej.

Zasady te odnoszą się wyłącznie lasów będących w zarządzie PGL Lasy Państwowe. Warto pamiętać, że każde samowolne przygotowanie i wywiezienie drewna zarówno z lasu państwoweg,o jak również z lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa, jest w świetle prawa uznane za kradzień.

(żródło: Nadleśnictwo Bielsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%