Zamknij
REKLAMA

Uczennice z Bielska-Białej najlepsze w województwie śląskim

12:27, 02.04.2021 | żródło: ZUS - Beata Kopczyńska
Skomentuj rys. Katarzyna Zalepa - www.zus.pl
REKLAMA

Kinga Kasprowska, Wiktoria Świątek i Wiktoria Wróbel z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej okazały się najlepsze z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w województwie śląskim. Już 16 kwietnia uczennice z Bielska-Białej będą reprezentować nasze województwo w finale Olimpiady ZUS. 

Bielski Ekonom najlepszy

Bielski Ekonom, jako jedna z 18 szkół w Polsce, wchodzi do ogólnopolskiego finału Olimpiady ZUS. Droga do finału nie była łatwa. W konkursie wystartowało łącznie 3,1 tys. uczniów ze 101 szkół w woj. śląskim. Spośród tego grona do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 25 szkół, w tym aż 5 szkół z terenu działalności bielskiego Oddziału ZUS (tj. 3 szkoły z Bielska-Białej, jedna z Wisły i jedna z Żywca).

Najlepsze w tym roku w wojewódzkich zmaganiach okazały się uczennice z bielskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Dziewczęta już we wcześniejszych latach brały udział w konkursie ZUS, ale nie miały okazji brać udziału w centralnym konkursie. W tym roku okazały się bezkonkurencyjne. Na 25 możliwych punktów zdobyły 23 w krótszym niż 20 minut czasie.

A trzeba przyznać, że podczas tego etapu olimpiady czas ma znaczenie. Jeżeli dwa zespoły uzyskałyby taką samą liczbę punktów, to wygrywa ten, który odpowiedzi udzielił w krótszym czasie. Dlatego startujące zespoły nie tylko muszą zmierzyć się ze swoją wiedzą, ale też z refleksem, umiejętnością szybkiego kojarzenia i odpowiadania

- wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Teraz przed uczennicami sporo nauki, a czasu niewiele, bo do finału pozostało dwa tygodnie. Do opanowania mają szerszy zakres materiału niż dotychczas, także ten uwzględniający aktualne zmiany w przepisach.

 Etap centralny to właściwie wiedza ekspercka, w tym spora praca nad ustawami, przepisami, z którymi na co dzień mają do czynienia urzędnicy w ZUS. Wymaga to dużo zaangażowania, ale biorąc pod uwagę to, że uczennice tak świetnie przygotowały się do etapu wojewódzkiego wierzę, że tytuł laureata jest w zasięgu ich możliwości, za co bardzo mocno trzymam kciuki

- dodaje rzeczniczka. 

Przypomnijmy, że olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie rywalizują w nim wiedzą, którą zdobyli dzięki wzięciu udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” - cyklu czterech zajęć o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy. Na zwycięzców w etapie centralnym czeka wiele cennych nagród: laptopy, tablety i czytniki e-booków, a także indeksy na niektóre uczelnie, m.in. na: Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, czy Uniwersytet Warszawski. 
 

(żródło: ZUS - Beata Kopczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%