Zamknij
REKLAMA

Marsz równości i pikieta środowisk patriotyczno-narodowych

11:45, 13.09.2021 | A.R
Skomentuj I Marsz Równości w Bielsku-Białej i pikieta Biało-czerwone Bielsko-Biała
REKLAMA

19 września na placu Bolesława Chrobrego, w godzinach od 16.00 do 18.00 ruch patriotyczno-narodowy z Bielska-Białej organizuje spotkanie pod hasłem " Biało-czerwone Bielsko-Biała". Jest to odpowiedź na zapowiadany w tym samym dniu, pierwszy w naszym mieście Marsz Równości.

Zarówno Marsz Równości i pikieta "Biało-czerwone Bielsko-Biała" zostały oficjalnie zgłoszone do Urzędu Miasta i mają charakter legalny. Oba zgromadzenia powinny mieć zatem odpowiednią ochronę służb porządkowych.

Przyjadą do nas ze swoimi barwami, wulgaryzmami, profanacjami i wszystkim tym, co jest nam obce. Natomiast My, Polacy z Bielska-Białej, zademonstrujemy swoją zgoła odmienną postawę. Pokażemy to, co jest tak naprawdę ważne, co stanowi naszą tradycję, tożsamość i zarazem naszą przyszłość. Stańmy w tym dniu razem na pl. Chrobrego o godzinie 16 z biało-czerwonymi flagami i zawalczmy o normalność w naszym mieście.

- nawołują na swoim profilu organizatorzy pikiety na placu Chrobrego

Nasze miasto ma długą historię pokojowego funkcjonowania różnych grup mieszkańców pomimo dzielących ich różnic. Istniejąca na tym terenie mozaika etniczna i religijna uczyła tolerancji. Bardzo chcielibyśmy, żeby mogło być ponownie nazywane miastem tolerancji i żeby obowiązywały w nim europejskie standardy ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania praw człowieka.

- tak o swoim wydarzeniu piszą organizatorzy marszu.

Tymczasem do I Marszu Równości dołączają ze swoim poparciem kolejne osoby ze świata polityki. Wiemy już, iż na marszu pojawi się posłanka Magda Biejat, założycielka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - Marta M. Lempart  i Adrian Zandberg z partii Razem. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Senatorka, Wicemarszałek Senatu RP - pani Gabriela Morawska-Stanecka.

Swój udział zapowiedziała także, Drag Queen Temida 69, a ponieważ każdy marsz równości, to muzyka i taniec oprawę w tym względzie zapewni DJ z Wąsem. 

Miejmy nadzieję, że obie strony zachowają zdrowy rozsądek i nie dojdzie do sytuacji, kiedy ochrona policji przestanie być tylko formalnością. W końcu nie na darmo nasze miasto szczyci się ideami tolerancji i otwartości.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%