Zamknij

Ulicami Bielska-Białej przeszła Parada Nowoorleańska

17:38, 27.06.2021 | A.R
Skomentuj Parada Nowoorleańska na ulicach Bielska-Białej
REKLAMA

23. Bielska Zadymka Jazzowa zakończyła się niezwykle barwnym widowiskiem, który być może już na stałe wpisze się w kalendarz bielskiego festiwalu jazzowego. Wydarzeniem tym była Parada Nowoorleańska, która kilka minut po godzinie 12.00 wyruszyła spod bielskiego Ratusza, aby ostatecznie znaleźć się Rynku Starego Miasta, nazwanego przez organizatorów Zadymki - jazzowym sercem miasta.

Niedziela, 27 czerwiec - ostatni dzień 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej  - zakończył się piękną, słoneczną pogodą i wydarzeniem, jakiego jeszcze nie było w naszym mieście. Ulicami Bielska-Białej przeszła Parada Nowoorleańska, której od początku, czyli od placu Ratuszowego, aż po rynek Starego Miasta - towarzyszył tłum bielszczan.

Punkt 12.00 pięciu trębaczy Orkiestry Dętej Bielskiego Centrum Kultury, w towarzystwie jazzmana Piotra Damasiewicza, odegrało hejnał Bielska-Białej.

Pięciu trębaczy Bielskiej Orkiestry Dętej odegrało hejnał Bielska-Białej

Piotr Damasiewicz

Chwilę później spod bielskiego Ratusza wyruszyła w 30 osobowym składzie formacja paradna Orkiestry Dętej Bielskiego Centrum Kultury, prowadzona przez Jarosława Grzybowskiego.

Formacja paradna Orkiestry Dętej Bielskiego Centrum Kultury

Na placu Wojska Polskiego czekała na wszystkich niespodzianka - do parady dołączyła, pełna pozytywnej energii, grupa perkusyjna "Walimy w Kocioł".

Grupa perkusyjna Walimy w Kocioł

Wzmocniona grupa, w jazzowych klimatach, ruszyła dalej deptakiem na 11 Listopada w kierunku pomnika Reksia - tam po wspólnym wykonaniu ognistej samby - uczestnicy parady ulicą Cechową przeszli w kierunku kolejnego przystanku - ronda Bielskiego Jazzu.

Wspólne wykonanie samby

Przy rondzie Bielskiego Jazzu, na placu Bolka i Lolka - czekała na uczestników kolejna niespodzianka. Młodzi adepci jazzu z bielskiego "Muzyka".

Spod galerii Sfera parada ruszyła w kierunku placu Bolesława Chrobrego, wzmocniona o muzyków z orkiestry, która specjalnie na tę okazję przyjechała do nas z Ligoty, 

Uczestnicy parady na placu Chrobrego

Dalej, trasa wiodła już prosto na Rynek Starego Miasta, pod scenę, gdzie na bielszczan czekały ostatnie zadymkowe koncerty.

Zakończenie parady na rynku Starego Miasta

Na scenie w "jazzowym sercu miasta" w niedzielę zagrali muzycy trzech formacji, które towarzyszyły bielszczanom przez trzy dni plenerowych koncertów: grupa Jazz Forum Talents z Polski, zespół The Jakob Manz Project z Niemiec i grupa z Izraela ESEV! we wspólnym projekcie: International Collective „Roundabout Jazz”.

International Collective  Roundabout Jazz

Na zakończenie o godzinie 15.00 powtórka sobotniego koncertu Dj Maestro & Friends Maria Koterbska Remixed.

Dj Maestro & Friends Maria Koterbska Remixed

Zapraszamy na pełną fotorelację z pierwszej w dziejach Bielska-Białej Parady Nowoorleańskiej.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BeBe BeBe

0 0

Fajnie to wyglądało, ale na przyszłość przydałaby się orkiestra z większą ikrą 🙂 Tak jak w Nowym Orleanie. 20:15, 27.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BielszczankaBielszczanka

0 0

Super wydarzenie! Właśnie takie eventy mają szansę ożywić bielski deptak. 22:17, 28.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%