Zamknij

Czym jest skup aut w Bielsku-Białej?

00:00, 29.09.2022 artykuł sponsorowany

Sprzedając swój samochód osobowy najczęściej stajemy przed wyborem jednej z trzech opcji, sprzedaży samodzielnej, skorzystania z usług komisu samochodowego bądź udania się do skupu aut w Bielsku-Białej. O dziwo wiele osób wciąż nie wie czym są skupy aut, a także jak działają. Z czym więc mamy do czynienia, gdy mowa o skupach aut i czy warto korzystać z ich usług?

Skup aut w Bielsku-Białej – to nie komis

Co ciekawe wiele osób skupy aut myli bardzo często z komisami samochodowymi. Ich działanie kompletnie się jednak różni. Komisy swoją działalność opierają często na pełnieniu roli pośrednika pomiędzy właścicielem auta, który nie ma czasu na sprzedanie samochodu, a potencjalnym kupującym. W ten sposób użyczają swojej marki w celu ułatwienia sprzedaży auta, a następnie pobierają za to prowizje. Skup aut Bielsko-Biała samochody z kolei zawsze kupuje tak by właściciel nie musiał już nim martwić.

Kolejna duża różnica pomiędzy komisem samochodowym, a skupem aut, która może pomóc odróżnić te dwa rodzaje firm zajmujących się handlem samochodami osobowymi to to, iż komisy najczęściej mają wymagania co do stanu samochodu. Skupy aut z kolei bardzo często są w stanie kupić praktycznie każdy samochód osobowy niezależnie od jego stanu.

Dla kogo skorzystanie ze skupu aut może być opłacalne?

Oferta skupu aut jest przeznaczona przede wszystkim dla właścicieli samochodów, które są bardzo trudne do sprzedania. Mowa tu więc na przykład o autach tymczasowo niesprawnych, po wypadku, czy też bardzo starych, których dalsze utrzymanie nie ma sensu, lecz wciąż da się je sprzedać za więcej pieniędzy niż dostałoby się na złomie. Nie dość, że korzystając z usług skupu mogą oni sprzedać auto to najczęściej nie muszą się w żaden sposób męczyć z jego transportem.

Jak wygląda przebieg sprzedaży auta w skupie w Bielsku-Białej?

Sprzedaż samochodu osobowego w skupie aut składa się zazwyczaj z około pięciu etapów, które następują po sobie w bardzo niewielkim odstępie czasowym. Niektóre skupy są w stanie wypłacić gotówkę za auto właścicielowi już w ciągu kilku godzin od pierwszego kontaktu, a najczęściej dzieje się to w ciągu 24 godzin. Wszystko zaczyna się od pierwszego kontaktu ze skupem. Ten może mieć formę elektroniczną za pomocą formularza bądź telefoniczny. Podczas rozmowy należy podać podstawowe dane auta, by skup ocenił opłacalność ewentualnej transakcji. Podczas rozmowy następuje także umówienie się na oględziny auta.

Podczas umówionego spotkania auto jest bezpłatnie wyceniane przez rzeczoznawcę. Na takie spotkanie należy przygotować dowód rejestracyjny auta, a także swój dokument tożsamości. Trzeba również przygotować się na to, że cena, którą usłyszymy może wydać nam się dosyć niska. Wynika to z tego, że skup również musi na aucie zarobić, a gdy zależy nam na czasie sprzedaż za nieco zaniżoną cenę nie jest wcale tak złą decyzją.

Gdy właściciel auta dojdzie do konsensusu ze skupem w kwestii kwoty następuje sporządzenie oraz podpisanie umowy kupna-sprzedaży, a następnie wypłata umówionej kwoty. Pieniądze można otrzymać najczęściej zarówno w gotówce jak i przelewem. Następnie auto jest odbierane i bezpłatnie transportowane przez pracownika skupie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%