Biuro podatkowe oferuje swoje wsparcie każdemu, kto chce rozliczyć swój podatek z zagranicy lub skorzystać z innych profesjonalnych usług. W tym wypadku możemy liczyć na pomoc w zakresie przepisów prawnych obowiązujących w innych krajach, dzięki czemu postępujemy zgodnie z nimi wtedy, gdy tam pracujemy lub mieszkamy. Co trzeba wiedzieć o zwrocie podatku z Holandii? Czym jest Kindergeld i kogo dotyczy? Kto skorzysta z dodatku inflacyjnego w Niemczech?
Z pewnością pojęcie Kindergeld 2025 interesuje wielu Polaków, którzy mieszkają w Niemczech. Okazuje się, że planowana jest rewolucja w systemie wsparcia finansowego dla rodzin. Zamiast wielu świadczeń oddzielnych, rodziny skorzystają z jednego zintegrowanego świadczenia. Będzie ono składać się z gwarantowanej kwoty podstawowej i dodatku zależnego od sytuacji finansowej w rodzinie. Kwota ta będzie przysługiwać na każde dziecko, bez względu na dochody rodziców, co stanowi stabilne wsparcie i uproszczenie systemu. Nowością ma być również wprowadzenia platformy cyfrowej, pozwalającej na składanie wniosków online.
Sprawny zwrot podatku z Holandii jest możliwy wtedy, gdy skorzystamy z profesjonalnej pomocy biura podatkowego. Możemy się ubiegać o taki zwrot wtedy, gdy legalnie pracowaliśmy w tym kraju, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. O zwrot wnioskować można przez cały rok, przy czym takie rozliczenie jest obowiązkowe! Średnia kwota, jaką można uzyskać to kilkaset euro - warto szybko złożyć deklarację, aby odzyskać swoje pieniądze. Jakie dokumenty należy przygotować? Potrzebne jest JAAROPGAAF / JAAROPGAVE lub Salaris, czyli ostatnie rozliczenie miesięczne. Gdy w trakcie roku osiągnęliśmy dochody w Holandii stanowiące 90% sumy ogólnej wszystkich naszych dochodów, musimy dodatkowo posiadać zaświadczenie o dochodach na formularzu UE/WE. Cały proces powierzyć warto specjalistom, którzy doskonale znają się na zwrotach podatku z zagranicy.
Kolejna ważna kwestia w wielu przypadkach to dodatek inflacyjny w Niemczech dla Polaków. Jest to rozwiązanie dostępne w ramach trzeciego pakietu ulg, jakie mają na celu wspomagać mieszkańców tego kraju w trakcie recesji. Specjalna premia przeznaczona jest dla osób pracujących i mieszkających w Niemczech. Co istotne, wartość ta nie podlega opodatkowaniu do 3000 euro i może zostać wypłacona do końca 2024 roku (także w ratach). Z premii inflacyjnej skorzystają pracownicy i mieszkańcy Niemiec, jednak z tego grona wykluczeni są pracownicy transgraniczni. Jest to dobrowolne świadczenie pracodawcy, nie podlegający prawu do roszczeń. Dzięki temu wiemy, że wypłacenie dodatku inflacyjnego zależy przede wszystkim od dobrej woli pracodawcy.
Wszelkie wątpliwości w zakresie przepisów obowiązujących w Niemczech, Holandii lub innych krajach europejskich omówimy ze specjalistami z biura podatkowego. Skorzystamy nie tylko z ich profesjonalizmu, lecz także kompleksowej oferty skrojonej na miarę naszych potrzeb.