Zamknij
REKLAMA

Spotkanie policjantów z bielskimi Seniorami w kaplicy św. Ojca Pio

12.16, 08.08.2022 Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Spotkanie z bielskimi Seniorami w kaplicy św. Ojca Pio
REKLAMA

W ramach kampanii "Dzielnicowy bliżej nas" i „Bezpieczny Senior” w Kaplicy św. Ojca Pio przy ulicy Zapora w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie dzielnicowego z seniorami. Pod hasłem "Bądź bezpiecznym" dzielnicowy omówił zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze.

Bezpieczeństwo seniorów jest tematem bardzo aktualnym i coraz szerzej poruszanym. Poprawa bezpieczeństwa seniorów wymaga nieustannej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń. Dlatego w dniu 7 sierpnia 2022 roku w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz „Bezpieczny Senior” asp.szt. Marcin Adamczyk — dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zorganizował spotkanie z seniorami z hasłem przewodnim "BĄDŹ BEZPIECZNYM".

W trakcie spotkania zostały omówione zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze. Funkcjonujące metody "na wnuczka", „na policjanta”, fałszywe sms-y obecnie są tylko jednym z możliwych sposobów, które często są wykorzystane do oszukania seniorów. Dzielnicowy przypomniał seniorom o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji na rozmaite oferowane im produkty.

Podczas spotkania omówiono również zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowy zachęcał uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym.Uczestnikom zostały przekazane ulotki informacyjne omawianych zagrożeń oraz broszury "Dzielnicowy bliżej nas".

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%