Zamknij
REKLAMA

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Oszustwo na swojską wędlinę

13:56, 08.06.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Czechowicka policja złapała oszusta
REKLAMA

55-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wyłudzał pieniądze, pobierając nienależne zaliczki na rzekomo zamówioną wcześniej swojską wędlinę. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet 8 lat. Śledczy sprawdzają, czy jego ofiarą nie padło więcej osób.

Oszust grasował na terenie Czechowic-Dziedzic oraz pobliskich miejscowości. Jego specyficzna działalność trwała od kilku miesięcy. Mężczyzna przychodził do mieszkańców i w rozmowie z domownikiem, którego akurat zastał w miejscu zamieszkania, twierdził, że inny członek tej rodziny zamawiał u niego swojskie wędliny. Tłumaczył, że akurat jedzie po odbiór zamówionego mięsa i potrzebuje pobrać zaliczkę, aby móc dostarczyć wyroby.

Kiedy wzbudził u swoich ofiar zaufanie, prosił o stosunkowo niewielkie kwoty. Dostawał od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu, zostawiając pokrzywdzonych bez gotówki i bez rzekomych wędlin, jakie miał dostarczyć następnie dostarczyć.

Kiedy jeden z pokrzywdzonych czechowiczan zgłosił w komisariacie oszustwo, śledczy rozpoczęli policyjne dochodzenie. Kryminalni szybko wytypowali podejrzewanego o oszustwo 55-latka, który wyprowadził się na teren jednej z miejscowości powiatu pszczyńskiego. Policjanci zajęli się zbieraniem dowodów i ustaleniem jego aktualnego adresu.

Śledczy ustalili też, że pokrzywdzonych, którzy wpłacili zaliczkę na wędliny zamawiane rzekomo przez ich współmieszkańców i tym sposobem zostali oszukani, było więcej. W jednym przypadku, jaki miał miejsce na terenie Bielska-Białej, 55-latek dopuścił się też pospolitej kradzieży. Wówczas, gdy domownicy zajęci byli rozmową o domniemanym zamówieniu wędlin, wykorzystał ich nieuwagę i wykradł z mieszkania 800 złotych.

W poniedziałek w godzinach porannych czechowiccy kryminalni zatrzymali zaskoczonego 55-latka w jego mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna nie stawiał oporu. Został doprowadzony do komisariatu i usłyszał zarzut 6 oszustw, jednego usiłowania oszustwa i kradzieży. Za wszystkie występki grozi mu kara więzienia nawet 8 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Śledczy nie wykluczają, że w ten sposób mogło zostać oszukanych więcej osób. W takim przypadku prosimy te osoby o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 47 85 708 10, [email protected] lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%