Zamknij
REKLAMA

Bielscy strażacy są gotowi oddać swój szpik kostny

16:30, 22.04.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: Straż Pożarna
Skomentuj Bielscy strażacy rejestrują się w bazie dawców szpiku kostnego
REKLAMA

Bielscy strażacy przyłączyli się do akcji „Zestawu na 5”, organizowanej przez Fundację DKMS, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze są gotowi oddać swoje komórki macierzyste i szpik kostny, aby uratować komuś życie.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia.

W trosce o zdrowie chorych obywateli strażacy zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku i sami się rejestrują. Ludzie zmagający się z białaczką czekają na swojego bliźniaka genetycznego, którym może być każdy z nas. Jest to kolejny przykład na to, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożarów czy miejscowych zagrożeń. Włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym jest dla nich największą satysfakcją, zgodnie ze strażacką maksymą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”.

(Bielskirynek.pl - źródło: Straż Pożarna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BartBart

0 0

Chyba nie ma w naszym kraju tak bardzo niedocenianej grupy zawodowej jak strażacy, wielki szacun dla wszystkich strażaków i też tych ochotniczych 👍 19:55, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%