Zamknij

Pierwsza w powiecie żywieckim wrzutnia książek

00:05, 26.03.2021 | A.R
Skomentuj
REKLAMA

25 marca przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowej (powiat żywiecki) pojawiła się nowość - wrzutnia książek (inaczej trezor biblioteczny). Wrzutnia służy do oddawania wypożyczonych wcześniej w bibliotece książek. Co ważne – czynna jest ona całą dobę.

Jeżeli z jakiś powodów nie mogą pojawić się Państwo u nas w godzinach pracy biblioteki, możecie zwrócić książkę, nie martwiąc się o przekroczenie terminu jej wypożyczenia. Książki można zwracać także w dni, kiedy biblioteka jest nieczynna, np. w weekendy. Wrzucone do trezora książki, zostaną wykreślone z Państwa karty najpóźniej w następny dzień pracy biblioteki

- zapewniają pracownicy biblioteki

W czasie pandemii wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut – pozwala na bezkontaktowy zwrot zbiorów, bez kolejki.

Wrzutnia zaopatrzona jest w specjalny system, dzięki któremu oddawana książka nie ulegnie zniszczeniu. Ześlizg do książek jest tak wyprofilowany, aby książki delikatnie się po nim zsuwały, trafiając do specjalnego wózka na książki, zamontowanego w środku. W wózku znajduje się specjalne, miękkie dno, zawieszone na sprężynach.

Wrzutnie wykorzystywane są już od kilku lat w wielu krajach - pomagają w usprawnieniu obrotu bibliotecznego.Może warto o czymś podobnym pomyśleć także w Bielsku-Białej.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%