Zamknij

Kapela NoToHop z Domu Kultury w Wapienicy nie próżnuje. Czwórka młodych ludzi miała pracowity październik

11.52, 16.11.2022 mat. nadesłany Aktualizacja: 18.58, 16.11.2022
Skomentuj Kapela NoToHop z DK w Wapienicy
REKLAMA

Kapela NoToHop od roku działa przy Domu Kultury w Wapienicy. Tworzy ją czwórka młodych, zdolnych ludzi, którzy inspirację czerpią z muzyki ludowej, lecz ich repertuar nadaje sie na każdą okoliczność.

Pomimo krótkiego stażu działalności mają już za sobą liczne koncery na terenie Bielska-Białej oraz udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Macedonii oraz w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Przygoda 2022". Jak widać poniżej, październik był dla nich wyjątkowo pracowity.

  • 15.10 kapela rozpoczęła koncertowy czas akompaniując Zespołowi Pieśni i Tańca "Kęty" – grupa młodzieżowa - podczas spotkania delegacji miast partnerskich: Kèty na Węgrzech na czele z burmistrzem Gödreiem Zoltánem wraz z małżonką Teresą oraz Keť na Słowacji na czele z burmistrzem Attlila Farkasem wraz z małżonką Sandrą,
  • 16.10 odbył się 10 Jarmark Świętojański w Kętach – publiczność była pod ogromnym wrażeniem charyzmatycznych opracowań pieśni górali śląskich oraz górali żywieckich,
  • 19.10 zaszczytem było wystąpienie podczas konferencji w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2021-2027 pod patronatem ministra Funduszy i Polityki Regionalnej - Grzegorza Pudy, wicepremier Republiki Słowackiej, Veroniki Remišovej, a także prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Kapela zaprezentowała się w utworach regionalnych, a także słowackich,

Występ podczas konferencji Interreg Polska-Słowacja 2021-2027

  • 22.10 odbył się Festiwal Twórczości Religijnej "Psalite Deo 2022" gdzie zespół zdobył III MIEJSCE 
  • 23.10 Kapela NoToHop stanowiła oprawę mszy św. w parafii św. Franciszka w Wapienicy,
  • 25. 10 pracowity październik zespół zakończył występując w ramach Dożynek przedszkola nr 42 w Wapienicy, prezentując własny program, jak również integrując przedszkolaki oraz zaproszonych gości.

Jak donosi opiekun artystyczny zespołu Pani Małgosia Waluś "nie zwalniamy tempa!" i kapela szykuje się już na Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej "Karolinka 2022" oraz na 13 Integracyjne Spotkania Muzyczne w Domu Kultury Włókniarzy z motywem przewodnim utworów Krzysztofa Krawczyka. Gratulujemy Jakubowi Hornikowi, Weronice Szczotce, Igorowi Grzesiowskiego, Paulinie Kuś oraz Pani Małgosi Waluś! Kibicujemy w dalszych działaniach artystycznych!

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%