Zamknij
REKLAMA

Cztery karmniki dla ptaków i hotel dla owadów

18:57, 29.07.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Cztery karmniki dla ptaków i hotel dla owadów własnoręcznie wykonali i przekazali leśnikom z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pracownicy bielskiego Leroy Merlin.
REKLAMA

Cztery karmniki dla ptaków i hotel dla owadów własnoręcznie wykonali i przekazali leśnikom z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pracownicy bielskiego Leroy Merlin. To kolejna taka akcja tej firmy. W lutym tego roku podarowała ona miastu ponad 150 iglaków, które nie zostały sprzedane w okresie świątecznym.

Iglaki posadzono w obrębie leśniczówki - siedziby zespołu Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy ul. Ochota 24 zajmującego się utrzymaniem lasu.

Tym razem pracownicy Leroy Merlin Bielsko-Biała postanowili zadbać o dzikie zwierzęta. Dlatego przekazali w sumie cztery karmiki dla ptaków i hotel dla owadów, które wykonali własnoręcznie, częściowo z materiałów z recyklingu.

Hotel dla owadów od pracowników Liroy Merlin z Bielska-Białej

Hotel dla owadów składa się z różnych materiałów – szyszek, pustaków, siana i gałązek, które w drewnianej konstrukcji w kształcie domku stanowią naturalne schronienie dla pszczół mularek, pożytecznych szczypawic, biedronek czy skorków. Te mogą tam bezpiecznie gniazdować i przeżyć zimę.

Natomiast karmniki posłużą zimą do jako punkty stałego dokarmiania ptaków, bo jak zaznaczają leśnicy ptaków nie należy dokarmiać w przypadkowych miejscach, a w tym samym, konkretnym. Dwa z karmników już stanęły w Cygańskim Lesie – tuż przy Błoniach i przy Szkole Podstawowej nr 25. Po zakończeniu rozbudowy ścieżek edukacyjnych, w lesie staną kolejne karmniki.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%