Roman Anusiewicz

Roman Anusiewicz

Operator filmowy. Fotoreporter - kameroman@op.pl

Jerzy Siodłak dotychczasowy naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR od 1 stycznia przenosi się zawodowo do Zakopanego. Po 22 latach szefowania beskidzkim goprowcom będzie naczelnikiem całego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. O tym, jak zaczął swoją przygodę z ratownictwem, gdzie odbył swój "bojowy" chrzest, jak zmieniał się system ratownictwa w Polsce w ciągu swojego istnienia, kto może, a kto nie powinien zostać ratownikiem rozmawiamy z Jerzym Siodłakiem w najnowszym wydaniu Bielskiego Rynku. Na koniec złote zasady dla wszystkich turystów, wybierających się w góry.

Płatnerz z Bystrej

grudzień 03, 2019

Z zawodu jest mechanikiem samochodowych, lecz od ponad 20 lat zajmuje się nietypowym i zamierającym rodzajem rzemiosła. To co robi wynika z pasji i jego dziecięcych marzeń o rycerskim fachu.

Sebastian Kawa - w lipcu br. po raz kolejny stanął na najwyższym podium, podczas Szybowcowych Mistrzostwach Europy w Previdze na Słowacji. Tym razem złoto przyniósł mu start w klasie 15 m na szybowcu Diana 2. Będzie to już 32 medal dla polskiego szybownika, który w rankingach FAI (Międzynarodowa Federacja Lotnicza) wpisał się jako najbardziej utytułowany szybownik na świecie.

Koncert dla Stana Borysa

sierpień 13, 2019

W czwartek 15 sierpnia 2019 o godz.18.00 w Domu Muzyki BCK w Bielsku-Białej odbył się koncert charytatywny dla Stana Borysa. Jeszcze rok temu był on jak zawsze uczestnikiem Turnieju Tenisowego Artystów w Jaworzu, teraz po udarze, musi przejść intensywną i kosztowną rehabilitację, by odzyskać pełną sprawność. Dlatego większość artystów uczestniczących w turnieju tenisa Beskid Cup w Jaworzu, zareagowała spontanicznie na pomysł udziału w charytatywnym koncercie dla Stana.

Oczy Etiopii

lipiec 02, 2019

Stanisław Kotlarczyk - przedsiębiorca i podróżnik,  od 2007 roku zaangażowany w pomoc i organizację operacji oczu dzieci i dorosłych w Etiopii. Rozmawiamy o tym, jak zaczęła się jego etiopska przygoda,
o tym dlaczego bezinteresowna pomoc może nadać sens życiu i dlaczego ważny jest uśmiech i wdzięczność uratowanego człowieka.

„Beskidnikami” nazywano kiedyś zbójników, których kompanie rozsiane były po całych Beskidach. Stowarzyszenie Zbójników "Beskidnicy", założone w 2012 roku to grupa entuzjastów, którzy zajmują się propagowaniem i podtrzymywaniem zbójnickich tradycji i obyczajów. Siedzibą Stowarzyszenia jest Meszniański Ośrodek Kultury nad Borami, położony w centrum malowniczej wsi Meszna.

21 maja w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbył się 114. wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej. Gwiazdą wieczoru był CZESUAF - poznański kabaret z bielszczanką Olgą Łasak na pokładzie.

Kohutowe Shoguny

maj 06, 2019

Pochodzę z Rudzicy. Urodziłem się w tym właśnie domu, gdzie znajduje się moja galeria. Mama sama mnie urodziła ponieważ akuszerka nie zdążyła dojechać. Ukończyłem Państwowe Ognisko Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Następnie otrzymałem od Ministra Kultury uprawnienia artysty-plastyka. Jestem członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich - tak mówi o sobie Florian Kohut - artysta malarz z Rudzicy, który przed laty wymyślił jedyne w Polsce “Święto Stracha Polnego”.

Zagrała w co najmniej 100 filmach, do tego dziesiątki a nawet setki ról teatralnych - Stanisława Celińska. Dziś coraz częściej możemy spotkać ją w nowej roli - na estradzie, jako autorkę i wykonawczynię piosenek niebanalnych, które wzruszają, niosą ze sobą przesłanie i mądrość życiową.

Za nami kolejna już 112 odsłona Bielskiej Sceny Kabaretowej. Jak zawsze był to wieczór pełen śmiechu i niespodzianek.