Reklama
Agata Rucińska

Agata Rucińska

23 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Polskim odbyła się już 113 edycja Bielskiej Sceny Kabaretowej. Gościem specjalnym był jeden z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia, telewizji, gwiazda kilku dekad, do tego uznany i utytułowany grafik i malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Jacek Fedorowicz.

Pospiesznym do miłości

kwiecień 19, 2019

„Pospiesznym do miłości” to nowa książka Juliusza Wątroby. Zawiera trzynaście opowiadań, różnorodnych tematycznie – od romantycznych po skandalizujące; od skrzących się humorem, po dramatyczne; od realistycznych po abstrakcyjne. Jest to 45 publikacja w dorobku Juliusza Wątroby – poety, satyryka, prozaika, kabareciarza, autora spektakli teatralnych, pieśni i piosenek. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa „Śląsk”. Zapraszamy na spotkanie z autorem i jego książką już 7 maja o godzinie 17.00 do Książnicy Beskidzkiej przy ulicy Słowackiego 17 a.

Bielska Majówka

kwiecień 18, 2019

W ramach tegorocznej majówki czekają na Bielszczan dwa muzyczne wydarzenia. W środę 2 maja w Bielsku-Białej, obok hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem wystąpią Organek i Ania Dąbrowska. Początek koncertów o 19.00. Wstęp wolny. 3 maja zaś w Bielskim Centrum Kultury, przy ulicy Słowackiego 27, z okazji Święta Flagi oraz 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej.
Wśród wykonawców: Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Macieja Koczura oraz bielskie trio - The ThreeX. Wystąpią także soliści: Aleksandra Szmyd - sopran i Krzysztof Katana - skrzypce. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory Wieniawskiego, Moniuszki, Kurpińskiego oraz Kilara. Na koncert obowiązują zaproszenia.

Ponadto, zgodnie z tradycją 3 maja o godzinie 10.00 na Placu Ratuszowym odbędzie się uroczysty apel, poprzedzony odśpiewaniem hymnu narodowego i wciągnięciem na maszt flagi państwowej. Po przemówieniu prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego odbędzie się defilada Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego i złożenie kwiatów pod pomnikiem Konfederatów Barskich przy placu Ratuszowym.
O godzinie 10.30 nastąpi przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Młodzieżowej Rady Miasta, Bielskiej Orkiestry Dętej-Formacji Wojskowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół. Marsz przebiegnie ulicami: Stojałowskiego, Wzgórze, Rynek, Cieszyńska do katedry św. Mikołaja, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.

 

23 kwietnia gościem specjalnym 113 wieczoru Bielskiej Sceny Kabaretowej będzie wszechstronny artysta polskiej estrady, filmu, radia, telewizji Jacek Fedorowicz. W pierwszej części wieczoru jak zwykle nie zabraknie bielskich akcentów oraz niesamowitych i zaskakujących gości. Gospodarzem wieczoru jest Piotr Skucha.
Bilety do nabycia w kasach Teatru Polskiego oraz on-line. Rezerwacja: 338 293 160

VI Beskidzkie Dyktando

kwiecień 15, 2019

30 maja odbędzie się VI BESKIDZKIE DYKTANDO o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Organizatorami tegorocznej edycji jest Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej oraz Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dyktando odbędzie się w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej, ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała: Auditorium Maximum, budynek L (sala 128) w ramach XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki i Nauki. Start godzina 9.00.

Bitwa o samotną górę

kwiecień 15, 2019

"Bitwa o samotną górę" to propozycja na aktywne spędzenie pierwszych dni maja. Gra jest propozycją dla miłośników Hobbita Tolkiena i gatunku fantasy, skierowana dla wszystkich pasjonatów dobrej zabawy, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. Początek zabawy 4 maja o godzinie 10.00 w Wiśle, miejsce: Kolej Linowa Skolnity.
Szczegółowy regulamin i wstępne zapisy od poniedziałku 15 kwietnia godzina 20.00 na stronie:
www.wislanskieorly.pl

Po raz 4 na żywieckim rynku cofnął się czas, a wszystko to dzięki grupom rekonstrukcyjnym, które stawiły się w ten nieprzyjazny, zimny dzień na wezwanie Chorągwi Żywieckiej. Pośród szczęku rycerskiego oręża i huku strzelających dział, można było spotkać bohaterów z Tolkienowskiej krainy Śródziemia, beskidzkich zbójników i ich wodza Klimczoka, wytwornych muszkieterów i zawadiackich giermków oraz panny, żywo podrygujące w rytm średniowiecznych pieśni. Kto był ciekawy, mógł usłyszeć pełne pasji opowieści o historii broni palnej i husyckich bojach oraz dowiedzieć się, gdzie wiodły szlaki zbójeckich wypadów. 

Już 6 i 7 kwietnia w Bielsko-Białej na wszystkich odwiedzających czeka moc słodyczy, gier, zabaw, interaktywnych aplikacji i… dużo, dużo więcej!
Marka Wawel przygotowała dla swoich fanów wyjątkową atrakcję – pierwszą tego typu interaktywną ciężarówkę, która jeździ po całej Polsce. Wszystkim eventom z Wawel Truckiem towarzyszyć będzie moc atrakcji, niezapomniana zabawa i oczywiście słodycze dla każdego!

Zapraszamy już w sobotę 6 kwietnia w godzinach 9-19 i w niedzielę 7 kwietnia od godziny 9- 17
na parking basenu Troclik przy ul. Generała Kazimierza Sosnkowskiego 14 w Bielsko-Białej.

25 marca w Książnicy Beskidzkiej miał miejsce finał Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Zapraszamy na fotorelację.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprasza osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 marca w godz. 9.00 -15.00
w budynku przy pl. Opatrzności Bożej 18.