#CzasNaZakaz

8 grudnia o godz. 14:00 w Bielsku-Białej na ul. 11 Listopada k. pomnika Reksia rozpoczęła się akcja uliczna przeciwko hodowli zwierząt na futro. Została ona organizowana przez wolontariuszy i wolontariuszki Stowarzyszenia Otwarte Klatki, w ramach kampanii #CzasNaZakaz. Podczas godzinnej akcji udało się zebrać 130 podpisów pod apelem do polskich posłów i posłanek. Celem inicjatywy jest przekonanie ich do głosowania za wprowadzeniem w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futro.

Temat wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt, tj. lisów, jenotów i norek na futro jest obecnie przedmiotem gorącej debaty pomiędzy zwolennikami zakazu i jego przeciwnikami. Jest on najbardziej kontrowersyjnym elementem projektu nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt, złożonego Sejmie w dwóch wersjach przez przedstawicieli partii PiS oraz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki, prowadzące od 2012r. kampanię “Cena futra”, której celem jest wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra, podejmuje obecnie szeroko zakrojone działania medialne. Dzięki uruchomionej w listopadzie kampanii #CzasNaZakaz i pomocy tysięcy darczyńców w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu pojawiły się reklamy społeczne w formie billboardów, reklam na autobusach i city lightów. Czasopisma i magazyny o ogólnopolskim zasięgu piszą obszerne artykuły o konieczności zakazania okrutnej hodowli zwierząt na futra, a aktywiści Otwartych Klatek prowadzą dialog z politykami.

cena futra02

 

Domagamy się wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro, ponieważ zwierzęta takie jak lisy i norki są gatunkami nieudomowionymi i życie w warunkach fermowych jest dla nich prawdziwym cierpieniem. W XXI wieku nie ma już żadnego uzasadnienia dla tego typu hodowli - mówi Alicja Czerwińska z bielskiego oddziału Otwartych Klatek - W sejmie został złożony projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. Chcemy, żeby ten projekt wszedł w życie - dodaje.

Dodatkowe informacje

  • Miejsce: Bielsko-Biała, ulica 11 Listopada (pomnik Reksia)
  • Początek wydarzenia: 2017-12-08
  • Godziny: 14.00
  • Wstęp: wolny
Czytany 424 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 grudzień 2017 18:37
Redakcja

Autor

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…