Maraton charytatywny ZUMBA FITNESS

Trzecia Edycja Międzynarodowego Charytatywnego Maratonu Zumba Fitness dla Amazonek w Bielsku - Białej - 19 sierpnia w Hali pod Dębowcem !

Irena Awieruszko - Ptaszkiewicz, instruktorka Zumba Fitness z Bielska- Białej wraz z BBOiSiR w ramach Akcji Lato w Mieście i z pomocą Fundacji Pomaluj Nasz Świat, organizuje III MIĘDZYNARODOWY CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA FITNESS DLA AMAZONEK w BIELSKU - BIAŁEJ i DLA LENKI CHOLEWA. Taki Maraton Zumba Fitness jest świetną promocją zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej dostosowanej do indywidualnych możliwości każdego człowieka niezależnie od jego wieku, płci czy sprawności fizycznej. To mnóstwo pozytywnej energii, radości, zabawy przy fantastycznej muzyce ! Ale Charytatywny maraton Zumba Fitness oprócz wspaniałej zabawy, jest jeszcze pięknym narzędziem pomocy wszystkim potrzebującym. Tego dnia będziemy wspierać wspaniale kobiety ze STOWARZYSZENIA AMAZONKI w BIELSKU BIAŁEJ . Pieniądze zebrane podczas Maratonu, dzięki wolontariuszom z Fundacji POMALUJ NASZ ŚWIAT - przekazane zostaną na rehabilitację kobiet w trakcie leczenia oraz po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym, na terapię psychologiczną i różne programy wsparcia. Diagnoza, potem walka z chorobą i jej pokonanie - całkowicie zmienia życie. Pomóżmy im - aby te zmiany były dla nich zmianami na lepsze !

Maraton już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Przypominamy - bielskie Amazonki wraz z organizatorką Ireną Awieruszko - Ptaszkiewicz postanowiły, że polowa zebranej tego dnia kwoty będzie przeznaczona dla Lenki. Amazonki chcą podzielić się z tą małą wojowniczką, bo same wiedzą jak to jest walczyć z ciężką chorobą, więc w tej sytuacji też chcą pomóc.Lena Cholewa urodziła się z wadą wrodzoną nóg, tibal hemimelia, czyli brakiem kości piszczelowych, wadą, która przytrafia się raz na milion urodzeń. W Polsce groziła jej amputacja nóg, ale w USA znalazł się specjalista dr. Paley, który zrekonstruował nóżki Lence, Lenka gdy miała 10 miesięcy, to przeszła tam sześć operacji – cztery na prawej nóżce i dwie na lewej. Nóżki zostały umieszczone w wydłużających kończyny i prostujących je fixatorach. Codziennie była i jest rehabilitowana. Teraz ma 3 latka, chodzi w ortezach, uczy się też samodzielnych kroków bez ortez. I czeka ją drugi etap leczenia - musi wrócić do Stanów a styczniu 2018 r i tam przejść jeszcze 3 operacje, dzięki którym będzie mogła normalnie żyć. Pierwszy etap leczenia był refundowany przez NFZ, A teraz gdy potrzebny jest drugi - ostatni etap leczenia u dr. Paleya - rodzice Lenki dostali decyzję odmowną z NFZ . A koszty, które muszą pokryć, żeby tam polecieć, mieszkać te 3 miesiące i oczywiście koszty tych specjalistycznych operacji - są naprawdę ogromne. Ale jeśli Lenka teraz nie przejdzie II etapu leczenia - to wada będzie postępować i wszystko pójdzie na marne, cały dotychczasowy trud i postępy Lenki 

 

A oto Fantastyczni Instruktorzy Zumba Fitness z Polski i z zagranicy, którzy przez 5 godzin dbali o kondycję i dobre samopoczucie uczestników:

Daniela Cavojec Cesnekova ZES - Bratysława / Słowacja 
Izabela Kin - Janda ZES - Gorzów Wielkopolski / Polska 
Zlatka Alföldiová - Czeski Cieszyn / Czechy 
Karolina Miething - Baabe / Niemcy 
Viera Krčmáriková - Skalite / Słowacja 
Alicja Turczyńska - Bryl - Kraków 
Ewa Wiśniewska - Warszawa 
Irena Awieruszko - Ptaszkiewicz - Bielsko - Biała
Czesław Ptaszkiewicz - Bielsko - Biała 
Marta Świątek - Stanienda - Bielsko - Biała
Paweł Gorzelak - Bielsko - Biała 
Joanna Dudkiewicz - Racibórz 
Marta Jelonek - Zakopane 
Marta Haponowicz - Proszowice, Kraków
Paweł Błaszkiewicz - Proszowice, Nowe Brzesko 
Paulina Rokita - Hebdów, Proszowice
Ewelina Wychowaniec - Częstochowa
Cezary Strączyński - Częstochowa
Kasia Bąk - Częstochowa
Kamila Kwandrans - Częstochowa 
Ewa Migocińska - Częstochowa 
Barbara Paszek - Ochaby, Brenna
Małgorzata Stecka - Nowy Dwór Mazowiecki 
Barbara Fila Chwiej - Maków Podhalański, Sucha Beskidzka
Anna Gibas - Kalwaria Zebrzydowska, Makow Podhalański
Tomasz Matula - Skoczów
Gabriela Bryndza - Maków Podhalański
Elżbieta Twardzik - Pszczyna 
Agnieszka Koziol - Czechowice - Dziedzice 
Becia Jankowska - Sosnowiec
Anna Półtorak - Kielce 
Agnieszka Młocek - Mikołów 
Sebastian Kubik - Tarnowskie Góry 
Aleksandra Puchała - Bielsko - Biała UWAGA !

Dodatkowe informacje

  • Miejsce: Bielsko-Biała, Hala pod Dębowcem
  • Początek wydarzenia: 2017-08-19
  • Zakończenie wydarzenia: 2017-08-19
  • Godziny: 16.00 : 21.00
  • Wstęp: cegiełka w cenie 20 zł - dzieci do lat 10 gratis
Czytany 2109 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 sierpień 2017 20:52
Redakcja

Autor

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…