Wokalistka z Krakowa, która zajęła się dość trudnym gatunkiem muzycznym fado. Uwielbia melancholię i nostalgię tych pieśni, chociaż sama pieśniarką się nie nazywa. W listopadzie wystąpiła w Bielsku-Białej i właśnie o tym koncercie m.in. będziemy rozmawiać. Opowie również, dlaczego jako dziecko uciekała z konkursów talentów.

"Polska dla mnie jest dzieckiem, którym trzeba się ciągle opiekować, a ono sika i beka. Nie pozwala zasnąć, nie daje nawet pomyśleć o niczym innym. Ale kiedy przychodzi co do czego, to okazuje się, że nic innego nie mamy." Michał Ogórek - dziennikarz, felietonista, krytyk filmowy odwiedził nie tak dawno bielską Książnicę Beskidzką. Poprosiliśmy go o krótką rozmowę.

Beata Przybytek wokalistka jazzowa pochodząca z Bielska-Białej. Wykładowca akademicki oraz kompozytorka. Obecnie pracuje nad nową płytą, której premiera ma nastąpić już niebawem. W 2013 roku uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki "Ikar 2013" za szczególne osiągnięcia artystyczne. Rozmawiamy o jej inspiracjach, festiwalach oraz muzyce.

Jak często powtarzasz sobie, że coś nie jest dla ciebie albo że, przecież to i tak się nie uda? Ile razy w życiu słyszałaś, że nie powinnaś czegoś robić, ponieważ nie potrafisz, bo jesteś za gruba, za chuda, za niska, za wysoka? A podobno sława, pieniądze i sukces są tylko dla wybranych. Ten stereotyp funkcjonuje od pokoleń, ale jest jednak szansa, aby przezwyciężyć wszystkie te fałszywe przekonania i walczyć o swoje marzenia. Tego uczy historia Natalii Janoszek - aktorki, reprezentantki Polski na międzynarodowych konkursach Miss, która jako jedna z niewielu Polek gra w indyjskiej fabryce snów i występuje w konkursach piękności zagranicą. Rozmawiamy o jej aktorstwie, wydanej jakiś czas temu książce oraz o historii jej życia w kraju, który tylko filmach wygląda jak kraina marzeń.

Iwona Loranc - piosenkarka, aktorka, urodzona w Bielsku-Białej. W 2002 r. uhonorowana IKAREM - nagrodą artystyczną, przyznawaną przez prezydenta miasta. Artystka o niezwykle wrażliwej osobowości oraz delikatnym głosie. Jej utwory dają ogromne ukojenie wobec dzisiejszej, nieustannie pędzącej rzeczywistości. Jak sama mówi, lubi śpiewać o rzeczach trudnych. W swoich utworach stara się być bardzo emocjonalna. Rozmawiamy o jej duetach artystycznych, o pracy nad płytą „Brzegi” oraz zawodowym spełnieniu i potrzebie zrozumienia z drugim człowiekiem.

Artur Dziurman – aktor telewizyjny i teatralny, reżyser i scenarzysta. Dubbinguje, gra w serialach oraz w filmach. Uznawany jest przez wielu za etatowy „czarny charakter” polskiego kina. Nie wszyscy jednak wiedzą, że – w ramach Stowarzyszenia „Scena Moliera” oraz Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) – już od 15 lat zajmuje się również pracą z niewidomymi aktorami. Tworzy z nimi przedstawienia, które grają w różnych zakątkach Polski. Ostatnio zrobili również razem film pt. „Marzenie” opowiadający o ich zmaganiach z rzeczywistością w walce o własną siedzibę i sens istnienia. Zapraszam na niezwykłą rozmowę o ludzkich losach i rzeczach z pozoru błahych, ale jednak trudnych do ogarnięcia.

Anna Godlewska – współczesna artystka-samouk, która w swoich obrazach, w których szkic jest tylko tłem, wykorzystuje metal. Ma w sobie dużo dystansu, poczucia humoru. Z każdym jej słowem można wyczuć ogromną erudycję, co nie tylko wprawia człowieka w zachwyt, ale też daje przekonanie, że wie, o czym mówi. Zapraszam na niezwykle pasjonującą rozmowę o malarstwie, dzieciństwie oraz kobietach, które nieustannie ją inspirują.

Anita Jancia-Prokopowicz – aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka łódzkiej Filmówki. Występowała w teatrach w Toruniu, Warszawie czy Radomiu. Ma też za sobą udział w teledysku zespołu Hey. Wielbicielka gór, Bielska-Białej, ale też poetka.

Gosia Andrzejewicz swoją przygodę z muzyką rozpoczęła ponad dekadę temu płytą pt. „Gosia Andrzejwicz”. Ma za sobą włoski epizod, ale nie zdecydowała się na kontynuowanie kariery za granicą. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Współpracowała z raperami. Po kilku burzliwych latach w show-biznesie, postanowiła wycofać się z mediów i poświęcić się tworzeniu muzyki z dala od fleszy. Kilka lat temu została mamą. O tym i wielu innych sprawach właśnie rozmawiamy. Zapraszam do lektury.

Barbara Bursztynowicz aktorka filmowa i teatralna. Od 30 lat niezmiennie zachwyca swoich zwolenników rolą w „Klanie”. Wielu widzów zna ją tylko ze szklanego ekranu. Jednak, oprócz roli Elżbiety Chojnickiej, ma za sobą wiele ról w teatrze i pewnie jeszcze nie jedną przed sobą. Rozmawiamy o zawodzie aktora dawniej i dziś, o roli artysty oraz współczesnym pojęciu aktorstwa.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…