W 2016r. dzięki wsparciu Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej oraz przy współudziale Fundacji Teatru Grodzkiego i Żywieckiej Fundacji Rozwoju powstała Spółdzielnia Socjalna „Pracownia Inspiracji” .

czytaj więcej

W 2016 roku w ramach projektu „Kino Marzenie – Twoje marzenie o pracy stanie się realne” realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Kino Marzenie w Kozach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozach, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, rozpoczęło swoją działalność Centrum Integracji Społecznej. Ideą Centrum jest pomagać ludziom, którzy zagubili się zawodowo i społecznie w obecnych realiach życia. Pokazujemy jak poprzez pracę można wrócić do normalnego, spokojnego życia, ponieważ wierzymy, że dając ludziom pracę dajemy im szanse na dom, rodzinę i szczęście.

czytaj więcej

Dwa działające i współpracujące na co dzień Stowarzyszenia w Gilowicach, Towarzystwo Wspierania Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Gilowianka” oraz Klub Sportowy „Cios-Adamek”, pozyskały dotację, założyły i prowadzą od 1 czerwca 2017 roku Spółdzielnię Socjalną BESKIDEK SMAK. Siedzibą spółdzielni jest Ośrodek Wypoczynkowy ,, BESKIDEK’’ w Gilowicach przy ul. Siedlakówka 72 . W skład Ośrodka wchodzi Karczma Regionalna wraz z basenem letnim i przyległymi terenami rekreacyjnymi oraz altanami grillowymi.

czytaj więcej

Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej posiadające akredytację Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to miejsca, gdzie można profesjonalnie zasięgnąć informacji m.in. na temat spółdzielczości socjalnej. Ośrodki udzielają fachowej pomocy przy zakładaniu tego typu przedsiębiorstw społecznych, bazując na swoim ogromnym doświadczeniu w tej dziedzinie. Dzięki działalności tzw. OWES-ów, od kilku lat powstają Spółdzielnie Socjalne, które świetnie radzą sobie na rynku lokalnym.

czytaj więcej

„Wisła Otwarta Turystycznie” to Spółdzielnia Socjalna osób prawnych, która została utworzona przez Gminę Wisła oraz Stowarzyszenie Wiślańska Organizacja Turystyczna. Spółdzielnia Socjalna została zarejestrowana 29.04.2016 roku. Siedziba WOT mieści się w Wiśle przy Placu B. Hoffa 3.

czytaj więcej

Pięć kobiet działających w sektorze biznesów kreatywnych, wprowadzających do Polski innowacyjne rozwiązania w zakresie bio budownictwa oraz pomagające firmom lepiej komunikować się ze swoimi odbiorcami. Mają siedzibę w Cieszynie, ale zasięg działania ogólnopolski. Z ich usług korzystają takie marki i instytucje jak TORF Corporation, Platige Image, Service Design Polska, Kone, Zamek Cieszyn, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wiele innych. Co ciekawe są Spółdzielnią.

czytaj więcej

Zapraszamy do Cieszyna jednego z najstarszych miast Polski, położonego u stóp Beskidów. Legenda głosi, że miasto zostało założone w 810 r. przez 3 książęcych synów: Bolko, Leszko i Cieszko.

czytaj więcej

1 lipca 2017 roku swoją działalność rozpoczęła Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Sienkiewicza 8. Założycielami Spółdzielni są Gmina Czechowice-Dziedzice i Gmina Bestwina.

czytaj więcej

W każdej polskiej gminie w ciągu roku odbywa się przynajmniej jedna impreza plenerowa. Wiele samorządów ma ambicje żeby w ten sposób przynajmniej powitać i pożegnać lato. Od kilku lat zapotrzebowanie na usługi wynajmu nagłośnienia, organizacji imprez jest co raz większe. Oczywistym zatem staje się stwierdzenie, że pojawienie się spółdzielni socjalnej PER ARTE na rynku jest odpowiedzią na jego potrzeby.

czytaj więcej

Cykliczne spotkania wyjazdowe, specjalistyczne warsztaty dla kobiet i rodziców, zajęcia sportowe i artystyczne, porady dietetyczne, usługi kosmetyczne oraz filmy edukacyjne i motywacyjne – to tylko nieliczne usługi i produkty, jakie oferuje nowo powstała Spółdzielnia Socjalna LUMEN-WOMEN. Założycielami spółdzielni, która chce przyjść z pomocą przepracowanym, zmęczonym i niemającym dla siebie czasu kobietom, są Fundacja LUMEN oraz Katolickie Towarzystwo Kulturalne z Bielska-Białej.

czytaj więcej
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…