Razem możemy więcej

Imperium Sportu to grupa ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest sport- głównie bieganie, pływanie, kolarstwo, crossfit. Dzięki niej spędzają wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. Drzwi Fundacji są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia, gotowi są zmienić siebie, otaczający ich świat, a jednocześnie chcą pomóc dzieciom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

Imperium Sportu w Bielsku – Białej działa na rynku od 3 lat. Zgodnie z założeniami fundacja swe działania koncentruje na wspieraniu i finansowaniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo z niezamożnych rodzin. Także z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

29572625 1429203223855065 4832796725520700739 n

Fundacja pomaga dzieciom rozwijać pasję, wspiera w drodze do spełniania własnych marzeń i celów. Idea wychowania przez sport to główny motywator działania organizacji. Obecnie pod skrzydłami fundacji jest 22 dzieci z terenu Bielska, którym fundacja zapewnia kompleksową pomoc i wsparcie oraz 20 dzieci, które są objęte pomocą doraźną. Zgodnie ze statutem fundacja wspiera dzieci m.in. poprzez zakup sprzętu sportowego, odzieży sportowej, finansuje obozy sportowe, treningi w klubach sportowych, a także kolonie i zimowiska sportowe.

Dzieciaki trenują taniec, narciarstwo zjazdowe, sztuki walki, piłkę nożną, pływanie oraz akrobatykę. Każdy z nich realizuje swoje pasje i marzenia. Pomimo, ze Imperium Sportu jest młodą fundacją, to prężnie się rozwija i staje się istotnym podmiotem mającym wpływ na przyszłość swych podopiecznych. Pomoc obejmuje nie tylko dzieciaki ale także pomoc całej rodzinie. Rodziców wspomaga poprzez szkolenia, sesje coachingowe, zachęca do podjęcia aktywności fizycznej, pomaga znaleźć prace i co najważniejsze pomaga uwierzyć w siebie. Fundacja zapewnia stałe wsparcie nie tylko finansowe ale również życiowe, psychologiczne, rozwojowe, ze szczególnym naciskiem na osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, na rodziny i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Od początku działalności podejmuje także ważną akcję „NOWY DOM-NOWE ŻYCIE”, która skierowana jest do biednych rodzin i dzieci, które straciły dach nad głową i które są doświadczone przez los. Brakuje im przede wszystkim tego co najważniejsze, aby dom był bezpieczny i pełen ciepła. Dzięki niej fundacja wyremontowała już 12 domów i mieszkań dzieci i ich rodzin. Większość środków finansowych pochodzi od Marii i Grzegorza, założycieli fundacji Imperium Sportu. Aby zdobyć niezbędne fundusze na podejmowane działania fundacja organizuje eventy sportowe, warsztaty, szkolenia oraz wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.

20604395 1226316890810367 2359131056273859239 n

W roku 2016 i 2017 we współpracy z wieloma organizacjami i podmiotami działającymi na terenie Podbeskidzia zorganizowała ponad 20 eventów i akcji, dzięki którym zebrała niezbędne środki na działalność statutową. „Jeśli chcesz dołączyć do nas, wesprzeć nas i jednocześnie pomóc innym skontaktuj się z nami”

Maria Lachowicz Bogunia Prezes Fundacji Imperium Sportu.

Czytany 163 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 kwiecień 2018 10:40
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…