Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło!

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu. Dziękujemy, że pomagasz nam zachować polskie, tradycyjne rzemiosło.

DSC 6553 sm

W 2009 roku rozpoczęliśmy podróż szlakiem polskich plecionkarzy. Pokonaliśmy łącznie kilkanaście tysięcy kilometrów. Pierwsze wyprawy realizowaliśmy początkowo nad Wisłą, a następne w kolejnych regionach Polski. W 2011 roku zaczęliśmy etap podróży zagranicznych – plecionkarzy znaleźliśmy na Ukrainie, w Czechach, Niemczech, Norwegii i na Islandii. Dzięki naszej pracy docieramy do ostatnich mistrzów plecionkarzy. Wyplatają między innymi tak unikatowe wyroby jak kosze z dębu i leszczyny, łapcie i torby z pałki wodnej. Zdobywamy od nich umiejętności i z chęcią przekazujemy je dalej. Najczęściej robimy to podczas prowadzonych przez nas warsztatów kilkugodzinnych lub weekendowych, a także pokazów wyplatania.

IMG 7946 sm

Po latach doświadczeń jesteśmy przekonani, że najbardziej efektywne jest bezpośrednie wsparcie twórców. To znaczy sprzedaż przedmiotów wyplecionych przez mistrzów. Zacznij razem z nami pozytywną zmianę społeczną! Biorąc udział w naszych warsztatach i kupując plecione produkty, wspierasz polskich plecionkarzy!

www.serfenta.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytany 148 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 07:52
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…