Design maker - modowy recycling

Spółdzielnia socjalna DESIGN MAKER została założona czerwcu 2016 roku. Jej celem była i jest aktywizacja społeczna poprzez pracę wszystkich jej członków. Osoby wchodzące w skład Spółdzielni to osoby niepełnosprawne lub zagrożone wykluczeniem społecznym. Powstanie Spółdzielni stworzyło możliwość spełnienia zawodowych oczekiwań dla grupy tworzących ją osób. Misją gospodarczą Spółdzielni jest budowanie marki Spółdzielni poprzez produkty i usługi jakie są wytwarzane i świadczone w ramach prowadzonej działalności.

logo thepin

Spółdzielnia działa w branży krawieckiej z uwagi na posiadane wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe osób wchodzących w jej skład. W prowadzonej działalności, będącej dobrowolnym zrzeszeniem wszystkich jej członków istotne jest to, iż działamy jako silny, wzajemnie wspierający się zespół. Daje nam to przewagę nad konkurencją w myśl zasady, że siła tkwi w jedności i przy realizacji wartości takich jak otwartość, wzajemna współpraca oparta na uczciwości i zaangażowaniu wszystkich jej członków z nastawieniem na osiąganie zamierzonych efektów. Spółdzielnia chce i może się rozwijać. Mamy świadomość, że możemy wiele zdziałać w obszarze zadań publicznych, a szczególnie w zakresie integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Temat ten jest nam szczególnie bliski gdyż sami zakładając Spółdzielnię byliśmy w tej grupie osób. Udało nam się w istniejącym gronie członków Spółdzielni pokonać tą barierę i dalej chcemy tworzyć też takie możliwości innym osobom oddalonym od rynku pracy.

Pomysł szycia i wytwarzania wyrobów pod marką własną spółdzielni powstał w trakcie długotrwałych obserwacji rynku i trendów w branży modowej. Wyniknął on ze śledzenia i analizowania różnych kanałów sprzedażowych m. innymi Internetu oraz doświadczeń zawodowych związanych z wyjazdami na targi modowe w Polsce. Po wnikliwej analizie rynku wiedziałyśmy, że istnieje zapotrzebowanie na autorską odzież handmade o wysokiej jakości wykonania w ciekawym i oryginalnym wzornictwie. Zaczynaliśmy naszą działalność od szycia odzieży na drugi plan stawiając wykonywanie toreb. torebek, worków i plecaków. Rynek zweryfikował te poczynania i w chwili obecnej zajmujemy się głównie wykonywaniem galanterii.

worek pasy 01 otwarty jasny popiel G

Wykonujemy torby z materiałów z recyklingu/upcyklingu oraz końcówek serii i resztek materiałów, które w procesie produkcji dużych elementów są nieprzydatne. Używamy od naszych wyrobów pasów samochodowych, resztek materiałów powstałych przy produkcji tapicerki meblowej i samochodowej oraz materiałów wtórnie odzyskanych. Klienci są coraz bardziej świadomi i coraz bardziej przy zakupie zastanawiają się zarówno nad pochodzeniem wyrobu, krajem produkcji, jak i nad tym jak w procesie produkcji oddziałuje on na środowisko.

torba duza zamknieta 2017 01 jasny popiel

Z uwagi na to, iż jesteśmy małym przedsiębiorstwem i proces decyzyjny jest u nas szybki, możemy szybko reagować na potrzeby zmieniającego się rynku, dostosowywać produkowane wzory, rozmiary, fasony czy kolory do wymagań klientów niemal błyskawicznie. Dzięki własnej wzorcowni i szwalni możemy praktycznie w ciągu jednego dnia wykonać u nas prototyp czy też zasadnicze zmiany w design produktu. W przypadku spadającego zainteresowania danym modelem możemy go bardzo szybko wycofać z produkcji i zastąpić innym.

W ciągu 1.5 roku działalności nasza Spółdzielnia znalazła się w gronie znanych i lubianych polskich projektantów modowych i wzięła udział w kilkudziesięciu imprezach/targach modowych organizowanych na terenie całej Polski. Planujemy też nawiązać kontakty z partnerami zagranicznymi. Główne rynki zbytu, na których chcemy zaistnieć to Niemcy, Austria, Francja, kraje Skandynawskie, Włochy, Hiszpania i kraje wschodnie takie jak np. Iran. Z przeprowadzonych przez nas analiz wynika, że są to rynki bardzo chłonne i poszukujące wysokiej jakości towarów europejskich producentów.

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 20:46
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…