Ekologiczna para i piach

Spółdzielnia Socjalna Para i Piach powstała we wrześniu 2017 roku. Dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogło powstać miejsce, które pomoże odnaleźć się zawodowo wielu pracownikom. Naszym głównym celem było rozpropagowanie usług nowoczesnego i ekologicznego czyszczenia parowego. Gdy jeden z naszych członków nie mógł znaleźć pomocy przy obrobieniu drewnianych mebli, a kolejny oglądał niezadowoloną z brudnych rusztów grillowych Magdę Gessler w „Kuchennych Rewolucjach” powstał pomysł na włączenie piaskowania niestandardowych powierzchni. Cechuje nas pasja, zapał do pracy oraz indywidualne podejście do klienta. Naszymi priorytetami są: ekologia, bezpieczeństwo (zarówno ludzi jak i środowiska) oraz zadowolenie z wykonanych usług.

piaskowanie 1

Technologia piaskowania ta znana jest od niemal 150 lat, jest ona najskuteczniejszą metodą oczyszczania różnorakich powierzchni, trudno dostępnych zakrzywień, rogów oraz starych powłok malarskich. Polega na czyszczeniu bądź obróbce wybranego materiału odpowiednim ścierniwem (zazwyczaj piaskiem) w strumieniu sprężonego powietrza. Powszechnie dostępne usługi piaskowania zazwyczaj obracają się w obrębie motoryzacji lub przemysłu metalowego. Jednak piaskowanie nie musi ograniczać się wyłącznie do metalu! Przy dobraniu odpowiedniego kruszywa oraz ciśnienia technika ta posiada ogromne zastosowanie – począwszy od kostek brukowych, poprzez grille i ruszty, zarówno używane w warunkach domowych, jak i w ośrodkach gastronomicznych, a kończąc na delikatnej obróbce drewnianych mebli, lub nawet antyków. Dzięki niezwykłej precyzji piaskować można nawet małe, trudno dostępne i zakrzywione elementy takie jak ozdobne bramy, drobne elementy maszyn, grawerunki czy nawet galanterię szklaną. Ponadto piaskowanie jest idealne jako wstępne przygotowanie powierzchni do malowania – staje się ona równa i nabierają wymaganej szorstkości.

Spółdzielnia Para i Piach zajmuje się również sprzątaniem z użyciem pary. Coraz więcej firm oraz instytucji rezygnuje z tradycyjnego sprzątania, którego podstawą są woda oraz silne detergenty. Alternatywą jest nowoczesne, ekologiczne i bezpieczne czyszczenie parą wodną. Ten sposób czyszczenia powierzchni jest również dokładniejszy, tańszy, a przy tym niezwykle skuteczny. Wydobywana pod ciśnieniem np. 8-10 bar para wdziera się w brud, bez chemicznie go penetrując. Dodatkowo zaletą jest dezynfekcja czyszczonej powierzchni. Temperatura robocza pary wodnej to 120-200 °C, a to umożliwia pozbycie się drobnoustrojów i grzybów. Usuwane zanieczyszczenia nie są rozpylane, co ma zasadnicze znaczenie np. w przypadku sprzątania pomieszczeń sanitarnych. Można zobaczyć, że technologia ta jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla naszego środowiska.

W technologii parowej użycie chemicznych środków jest minimalne, a mała ich ilość starcza na długi czas. Nie powstają również tak zwane ścieki chemiczne, przez co możemy mieć pewność, że sposób ten nie przyczynia się do pogarszania stanu wód oraz gleb. Mycie parowe przoduje nie tylko w kategorii najbardziej zielonych technik czyszczenia, ale także najbardziej ekonomicznych. Znacznie ogranicza zużycie wody, w trakcie czyszczenia nie powstają ścieki (a więc można myć pomieszczenia i wnętrza bez ryzyka zalania), jak również jest bardzo szybkie – parowe pranie tapicerki pozwala skrócić czas jej schnięcia, a wyczyszczone w ten sposób meble, wykładziny czy tapicerkę samochodową można znacznie szybciej używać niż przy powszechnie znanej metodzie „karcher” (ekstrakcja). Jest to więc znaczna oszczędność czasu, pieniędzy oraz – co najważniejsze zasobów naturalnych. Spółdzielnia Socjalna Para i Piach oferuje szeroką gamę usług czyszczenia i sprzątania. Profesjonalny sprzęt oraz doświadczeni ludzie sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontakt.

Spółdzielnia Para i Piach

ul. Powstańców Śląskich 6

43-300 Bielsko-Biała

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 180 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 styczeń 2018 17:35
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…