Inspirujemy do pracy

W 2016r. dzięki wsparciu Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej oraz przy współudziale Fundacji Teatru Grodzkiego i Żywieckiej Fundacji Rozwoju powstała Spółdzielnia Socjalna „Pracownia Inspiracji” .

pakujemy org

Jest ona ukierunkowana na realizacje doniosłych społecznie celów, takich jak tworzenie więzi międzyludzkich oraz reintegracje społeczną i zawodową.

Podejmuje działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie u członka spółdzielni umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej oraz pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu, a także działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie zdolności do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy.

IMG 20171122 123439

 

W ramach powyższych celów Spółdzielnia współpracuje z lokalnymi Centrami Integracji Społecznej w Bielsku-Białej, Kozach i Żywcu. Działalność CIS jest również oparta o reintegrację społeczną i zawodową uczestników, którzy są osobami dotkniętymi długotrwałym bezrobociem, lub osobami niepełnosprawnymi. Działalność Spółdzielni opiera się na usługach gospodarczo – porządkowych, outsourcingu pracowniczym dla Firm, oraz na alternatywnej formie zatrudnienia pracowników, tj. pełnym outsourcingu czynności produkcyjnych i około produkcyjnych.

12

 

Zamiast zatrudniać pracownika, organizować miejsca pracy, szkolić i nadzorować jakość produkcji, wystarczy zlecić Spółdzielni wykonanie tych etapów produkcji, które nie wymagają wysokiego zaawansowania technologicznego i maszynowego. Zorganizuje ona i zrealizuje wydzielone na zewnątrz etapy produkcji zleceniodawcy, w oparciu o własne zaplecze produkcyjne, magazynowe, techniczne oraz kadrowe. Swoje usługi oferuje w zakresie jednorazowych i długoterminowych umów współpracy.

W ten sposób tworzy miejsca pracy zarówno dla członków Spółdzielni jak również dla podopiecznych współpracujących z nią Centrów Integracji Społecznych. W zakresie świadczonych usług Spółdzielnia Socjalna podjęła już współpracę z wieloma firmami regionalnymi, ogólnokrajowymi jak i zagranicznymi min. Balu Servis, Elzamex, Naprzód, Izan +, Drukarnia Remi, Drukarnia Ritter-Pens, CTI Europe GmbH. Po szczegółowe informacje na temat działalności Spółdzielni, oraz współpracy z nią zapraszamy na stronę internetową www.pakujemy.org lub do siedziby Spółdzielni Socjalnej w Bielsku-Białej ul. Sempołowskiej 13

Czytany 172 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 styczeń 2018 10:49
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…