Centrum Integracji Społecznej w Kino Marzenie

W 2016 roku w ramach projektu „Kino Marzenie – Twoje marzenie o pracy stanie się realne” realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Kino Marzenie w Kozach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozach, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, rozpoczęło swoją działalność Centrum Integracji Społecznej. Ideą Centrum jest pomagać ludziom, którzy zagubili się zawodowo i społecznie w obecnych realiach życia. Pokazujemy jak poprzez pracę można wrócić do normalnego, spokojnego życia, ponieważ wierzymy, że dając ludziom pracę dajemy im szanse na dom, rodzinę i szczęście.

Działalność Centrum oparta jest o reintegrację społeczną i zawodową naszych uczestników. Reintegracja odbywa się poprzez prowadzenie programów społecznych, zawodowych i edukacyjnych, obejmujących m.in. nabywanie umiejętności zawodowych, przekwalifikowanie lub podwyższanie kwalifikacji zawodowych oraz nabywanie innych umiejętności niezbędnych do codziennego życia. Wszystkie sfery naszych działań skoncentrowane są na samej pracy i przywróceniu nawyku człowieka do nieodłącznej części życia jaką jest praca zarobkowa.

W ramach reintegracji społecznej prowadzone są zajęcia z przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego, edukacji ogólnej, warsztaty psychologiczno – motywacyjne, poradnictwo i grupy wsparcia. W ramach zajęć integracyjnych wychodzimy do kina, muzeum, organizujemy ognisko, spotkania około świąteczne. Praktyki zawodowe odbywają się w tzw. grupach warsztatowych ukierunkowanych na poszczególne grupy zawodowe. W pierwszej kolejności uruchomiliśmy praktyki związane z najpopularniejszymi zawodami, które nie wymagając szczególnych i długotrwałych szkoleń kwalifikacyjnych, jak najszybciej wprowadzą naszych beneficjentów na rynek pracy w sektorach: gospodarczym, porządkowym, produkcyjnym.

P1090136

 

Odnotowujemy już pierwsze sukcesy naszych uczestników w obszarze aktywności zawodowej. Z pośród 10 biorących udział w projekcie, będących uczestnikami warsztatów CIS od listopada 2017, 7 osób jest aktywnymi uczestnikami życia zawodowego tj. pracują na otwartym rynku pracy w ramach umowy o pracę. Obecnie w Centrum aktywizowanych jest 13 osób będących mieszkańcami Gminy Kozy oraz 12 osób będących mieszkańcami ościennych miejscowości.

Żeby być uczestnikiem warsztatów CIS nie musisz być objęty/a działaniami w prowadzonymi w ramach projektu „Kino Marzenie – Twoje marzenie o pracy stanie się realne”. Po szczegółowe informacje zapraszamy osobiście do Centrum Integracji Społecznej w Kozach, ul. Bielska 9 , lub telefonicznie 512-847-716. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Czytany 206 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 grudzień 2017 07:11
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…