Wisła otwarta turystycznie

„Wisła Otwarta Turystycznie” to Spółdzielnia Socjalna osób prawnych, która została utworzona przez Gminę Wisła oraz Stowarzyszenie Wiślańska Organizacja Turystyczna. Spółdzielnia Socjalna została zarejestrowana 29.04.2016 roku. Siedziba WOT mieści się w Wiśle przy Placu B. Hoffa 3.

logo

Przesłankami do powstawania WOTu były między innymi realne potrzeby przeformułowania istniejącej informacji turystycznej w Wiśle. Informacja turystyczna w Wiśle miała szereg ograniczeń, takich jak krótkie godziny otwarcia, brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej czy ograniczona możliwość realizacji wszystkich zadań. Sprzyjająca sytuacja polityczna w Wiśle była nie bez znaczenia. Władze lokalne mocno wspierają lokalną przedsiębiorczość, w tym tą społeczną. Dzięki temu była możliwość powstania Spółdzielni Socjalnej. Kreatywni, zaangażowani ludzie oraz dofinansowanie i pomoc w utworzeniu Spółdzielni przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej były kluczem do sukcesu. Wisła Otwarta Turystycznie to nie tylko informacja turystyczna. Spółdzielnia zajmuje się szeregiem działań, które w znaczny sposób ułatwiają turystom zwiedzanie Wisły i okolic oraz z zapoznaniem się z atrakcjami, możliwościami gastronomicznymi czy noclegowymi. Spółdzielnia prowadzi między innymi portal internetowy do rezerwacji noclegów we wszelakich miejscach, takich jak pensjonaty, wille, hotele, kwatery, hostele czy apartamenty.

siedziba2 siedziba

Sklep jest dodatkową działalnością WOTu. Można się w nim zaopatrzyć w mapy i wydawnictwa turystyczne, koszulki, maskotki, puzzle, gry, kubki, magnesy, monety pamiątkowe czy widokówki i znaczki pocztowy. Te wszystkie rzeczy opatrzone logiem Wisły, mają nie tylko służyć promocji miasta ale również być przydatnymi gadżetami, których można używać na co dzień. Świetnym pomysłem na funkcjonowanie Wisły Otwartej Turystycznie jest również wypożyczalnia rowerów czy obsługa lodowiska w zimie. Spółdzielnia oferuje także pakiety animacyjne dla dzieci, które realizowane są na terenie obiektów noclegowych. Dlaczego Spółdzielnia Socjalna Wisła Otwarta Turystycznie odnosi sukces? Idzie za tym wiele czynników lecz do głównych należy zaliczyć inicjatywę oddolną – w Wiśle była realna potrzeba zmiany informacji turystycznej – sprzyjające otoczenie, nie tylko polityczne ale również lokalnej społeczności jak i turystów odwiedzających Wisłę. Spółdzielnia nie mogłaby funkcjonować gdyby nie realna pomoc w założeniu jej oraz w dofinansowaniu powstania podmiotu np. przez PFRON czy pomoc Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Czytany 225 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2017 13:39
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…