Spółdzielnia socjalna OFKA z Cieszyna

Zapraszamy do Cieszyna jednego z najstarszych miast Polski, położonego u stóp Beskidów. Legenda głosi, że miasto zostało założone w 810 r. przez 3 książęcych synów: Bolko, Leszko i Cieszko.

Pobyt w Cieszynie uatrakcyjniają różnorodne wydarzenia kulturalne, z których największe to : przegląd filmowy „Kino na Granicy”, festiwal sztuki "Kręgi sztuki", „Wakacyjne kadry”, festiwal teatralny „Bez Granic”, festiwal muzyki wokalnej "Viva Il Canto", święto obu Cieszynów „Święto Trzech Braci”. Cieszyn posiada atrakcyjne zaplecze rekreacyjne i sportowe. W granicach miasta znajdują się rezerwaty przyrody, parki z zapleczem rekreacyjno-sportowym, a także trasy rowerowe i spacerowe po Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Niepowtarzalna atmosfera Cieszyna sprawi, że każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie tu coś dla siebie.

Góra Zamkowa to obowiązkowy punkt planu zwiedzania miasta, gdyż znajduje się na niej szereg zabytkowych budowli, w tym XI-wieczna Rotunda Św Mikołaja, romantyczny park z wieloma pomnikami przyrody oraz Pałac Myśliwski Habsburgów, w którym mieści się 8pokoi.pl prowadzone przez Spółdzielnie Socjalną OFKA.

„Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” – mówi znane wszystkim przysłowie. I w myśl tych słów zebrała się grupa niezwykłych kobiet o różnorodnych kompetencjach i umiejętnościach. Wszystkie połączyło miasto Cieszyn i urokliwe miejsce jakim jest Zamek Cieszyn. I tak powstała OFKA. OFKA to przytulne pokoje butikowe, letnia kawiarenka, wypożyczalnia rowerów oraz biuro eventowe. Wszystko to mieści się w malowniczej scenerii Pałacu Myśliwskiego mieszczącego się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

OFKA02
 OFKA01

IMG 9962 HDR 1140x450

Podstawową i bieżącą działalnością Spółdzielni jest prowadzenie 8 POKOI- pokoi butikowych oraz obsługa związanego z pokojami ruchu turystycznego (organizacja czasu wolnego, catering, informacje o regionie). OFKA zajmuje się również prowadzeniem cyklicznych oraz na zlecenie warsztatów ceramicznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W ramach biura eventowego organizujemy również konferencje, wizyty studyjne, prezentacje zagadnień związanych ze spółdzielczością oraz promocją ekonomii społecznej podczas konferencji , spotkań organizowanych na Zamku Cieszyn oraz na innych spotkaniach w woj. śląskim. Udzielamy się w imprezach i konkursach promujących ekonomię społeczną. W okresie letnim prowadzimy punkt małej gastronomii oraz wypożyczalnie rowerów.

LOGO OFKA

Ul. Zamkowa 3 c

43-400 Cieszyn

www.8pokoi.pl

www.facebook.com/ofkacieszyn/

www.booking.com/hotel/pl/8-pokoi-ofka.pl.html

 

Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 październik 2017 11:45
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…