Czecho-Best - jesteśmy by pomóc.

1 lipca 2017 roku swoją działalność rozpoczęła Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Sienkiewicza 8. Założycielami Spółdzielni są Gmina Czechowice-Dziedzice i Gmina Bestwina.

logo

Spółdzielnia została utworzona ze środków własnych obu gmin oraz z dotacji finansowej udzielonej przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Spółdzielnia została powołana na podstawie uchwały Nr XXIX/312/17 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie założenia Spółdzielni Socjalnej oraz Uchwały Nr XXIII/178/2017 Rady Gminy w Bestwinie z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie utworzenia Spółdzielni Socjalnej. Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best to podmiot ekonomii społecznej, który ma osobowość prawną.

Prowadzi ona działalność gospodarczą, jednak zysk osiągany z tej działalności nie jest celem samym w sobie, a środkiem do realizacji celów statutowych, takich jak reintegracja społeczna i zawodowa oraz organizacja usług opiekuńczych na terenie obu gmin.

Głównym przedmiotem działalności Czecho-Best jest świadczenie usług opiekuńczych oraz rehabilitacyjnych wobec osób starszych, chorych oraz niepełnosprawnych. Beneficjentami Spółdzielni Socjalnej są mieszkańcy gmin założycielskich, a sama Spółdzielnia zatrudnia w sumie 21 osób, którzy każdego dnia dbają o swoich podopiecznych i nieustannie podnoszą ich komfort życia.

Obecnie Czecho-Best realizuje wymienione usługi zlecane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie. Istnieje również możliwość świadczenia przez Spółdzielnię usług rehabilitacyjnych w tym masaże oraz usługi opiekuńcze dla osób, które nie są klientami Ośrodka Pomocy Społecznej z terenu Czechowic-Dziedzic i Bestwiny oraz sołectw podległych.

Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best dysponuje również wypożyczalnią sprzętu pomocniczego jak kule, wózki inwalidzkie, balkoniki i łózka rehabilitacyjne, które podnoszą komfort naszym podopiecznym i ich opiekunkom.

Osoby lub rodziny zainteresowane usługami Spółdzielni Socjalnej Czecho-Best zapraszamy do kontaktu w siedzibie Spółdzielni w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. H. Sienkiewicza 8 lub kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 733201729 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 235 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 wrzesień 2017 07:57
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…