Spółdzielnię Socjalną Beskidzka Manufaktura tworzą ludzie z pasją, którzy poprzez działalność Spółdzielni pragną szerzyć pro-ekologiczną postawę. Ich największą siłą jest zróżnicowanie pokoleń (najstarsza osoba skończyła 57 lat, natomiast najmłodsza - 25) oraz zainteresowań dzięki temu mają wiele różnych punktów widzenia. Każdy z nich inaczej odbiera świat i otaczającą rzeczywistość dzięki czemu do każdej realizacji podchodzą kompleksowo. Spółdzielnia Socjalna Beskidzka Manufaktura zajmowała się głównie recyklingiem i upcyklingiem – starym zapomnianym meblom dawała drugie życie. Aktualnie głównym nurtem działań Beskidzkiej Manufaktury jest czyszczenie za pomocą myjni parowej.

czytaj więcej

Stowarzyszenie nasze specjalizuje się w narciarstwie alpejskim już od trzydziestu lat! Zawodnicy KS LIVE reprezentowali kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów, Uniwersjadach, zawodach Pucharu Świata i Europy.

czytaj więcej

Imperium Sportu to grupa ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest sport- głównie bieganie, pływanie, kolarstwo, crossfit. Dzięki niej spędzają wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. Drzwi Fundacji są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia, gotowi są zmienić siebie, otaczający ich świat, a jednocześnie chcą pomóc dzieciom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu. Dziękujemy, że pomagasz nam zachować polskie, tradycyjne rzemiosło.

czytaj więcej

Spółdzielnia socjalna DESIGN MAKER została założona czerwcu 2016 roku. Jej celem była i jest aktywizacja społeczna poprzez pracę wszystkich jej członków. Osoby wchodzące w skład Spółdzielni to osoby niepełnosprawne lub zagrożone wykluczeniem społecznym. Powstanie Spółdzielni stworzyło możliwość spełnienia zawodowych oczekiwań dla grupy tworzących ją osób. Misją gospodarczą Spółdzielni jest budowanie marki Spółdzielni poprzez produkty i usługi jakie są wytwarzane i świadczone w ramach prowadzonej działalności.

czytaj więcej

Klimatyczne kawiarnie w centrum miasta to żadna nowość – praktycznie każda miejscowość może się nimi poszczycić. Mieszkańcy Bielska-Białej mają jednak szczególne szczęście. Na piętrze miejskiej galerii sztuki – Galerii Bielskiej BWA, już od prawie 4 lat działa kawiarnia kulturalna z prawdziwego zdarzenia. Klubokawiarnia Aquarium, bo o niej mowa, to połączenie miejsca z dobrą kawą oraz ciekawie zarządzanego centrum kultury z całą masą różnorodnych wydarzeń. Co ważne – prowadzona jest nie jako prywatna firma, ale jako przedsiębiorstwo społeczne. W praktyce oznacza to, że wszystkie zyski z działalności przeznaczane są na upowszechnianie kultury i sztuki oraz organizację wydarzeń kulturalnych.

czytaj więcej

Spółdzielnia Socjalna Para i Piach powstała we wrześniu 2017 roku. Dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mogło powstać miejsce, które pomoże odnaleźć się zawodowo wielu pracownikom. Naszym głównym celem było rozpropagowanie usług nowoczesnego i ekologicznego czyszczenia parowego. Gdy jeden z naszych członków nie mógł znaleźć pomocy przy obrobieniu drewnianych mebli, a kolejny oglądał niezadowoloną z brudnych rusztów grillowych Magdę Gessler w „Kuchennych Rewolucjach” powstał pomysł na włączenie piaskowania niestandardowych powierzchni. Cechuje nas pasja, zapał do pracy oraz indywidualne podejście do klienta. Naszymi priorytetami są: ekologia, bezpieczeństwo (zarówno ludzi jak i środowiska) oraz zadowolenie z wykonanych usług.

czytaj więcej

W 2016r. dzięki wsparciu Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej oraz przy współudziale Fundacji Teatru Grodzkiego i Żywieckiej Fundacji Rozwoju powstała Spółdzielnia Socjalna „Pracownia Inspiracji” .

czytaj więcej

W 2016 roku w ramach projektu „Kino Marzenie – Twoje marzenie o pracy stanie się realne” realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Kino Marzenie w Kozach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozach, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, rozpoczęło swoją działalność Centrum Integracji Społecznej. Ideą Centrum jest pomagać ludziom, którzy zagubili się zawodowo i społecznie w obecnych realiach życia. Pokazujemy jak poprzez pracę można wrócić do normalnego, spokojnego życia, ponieważ wierzymy, że dając ludziom pracę dajemy im szanse na dom, rodzinę i szczęście.

czytaj więcej
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…